Data dodania 14.11.2022 - 10:13
Kategorie aktualności

W dniach 15-17 listopada br. odbędzie się VI edycja Łódzkich Dni Informatyki. ŁDI to największa tego typu inicjatywa w Łodzi, której organizatorami są Politechnika Łódzka, ICT Polska Centralna Klaster oraz Uniwersytet Łódzki.   

Image

Wykłady i warsztaty organizowane w ramach wydarzenia poruszać będą zagadnienia dotyczące m.in.: cybersecurity, optymalizacji, testowania, crypto, DEVOPS, agile czy SAP. Program przewiduje także warsztaty z kompetencji miękkich oraz możliwość spotkania z pracodawcami w ramach branżowej giełdy pracy. Wysoki poziom merytoryczny wydarzenia zapewniają prelegenci z przedsiębiorstw skupionych w ICT Polska Centralna Klaster.  

 W ramach ścieżki JUNIOR przygotowanej dla uczniów szkół średnich, przewidziane są prezentacje Koła Informatycznego Niepokoju - Sekcji Twórców Gier oraz Studenckiego Koła Naukowego Robotyki Skaner, a także spotkania ze studentami z PŁ i UŁ, którzy opowiedzą, jak studiuje się na Politechnice Łódzkiej i Uniwersytecie Łódzkim.  

 15 listopada (wtorek) - odbędzie się oficjalne rozpoczęcie wydarzenia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej (budynek A10 w audytorium E1) o godz. 8.45, gdzie wykład otwierający pt. „Jak być bezpiecznym w Internecie?” poprowadzi prelegent z Niebezpiecznik.pl  

Adres: Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, ul. Bohdana Stefanowskiego 18/22, 90-001 Łódź. 

Image
Student i robot

 

16 listopada (środa) - wydarzenie przeniesie się na Uniwersytet Łódzki na Wydziały Matematyki i Informatyki oraz Fizyki i Informatyki Stosowanej. 

Adres: Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Pomorska 149/153, 90-001 Łódź. 

 17 listopada (czwartek) - odbędą się wizyty w łódzkich biurach przedsiębiorstw IT, podczas których będzie można zobaczyć warunki pracy i dowiedzieć się więcej o projektach realizowanych w firmach Atos, Commerzbank, Incubly, iTechArt, Makolab, Rossmann, Transition Technologies PSC.  

 Pełny program wydarzenia oraz rejestracja są dostępne na stronie ŁDI 2022, a także na Facebooku  

Image
.