- Realizujemy wymianę studentów, oferując wiele mikromodułów, m.in. w ramach sieci ECIU, skupiającej innowacyjne uniwersytety europejskie. Mikropoświadczenia to istotny element z punktu widzenia rozwoju wiedzy i kompetencji w procesie kształcenia przez całe życie, które dziś w tak szybko zmieniającej się rzeczywistości jest kluczowe. To także wstęp do opracowania zasad wydawania dyplomu europejskiego – mówi rektor prof. Krzysztof Jóźwik, który weźmie udział w panelu otwierającym spotkanie.
13 października 2023 r. godz. 9:00-15:00,
aula IFE, Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej
ul. Żwirki 36, Łódź
Tematem dyskusji będzie przedstawienie mikropoświadczeń, jako szansy dla uczelni i przedsiębiorstw. Poznamy wyzwania i korzyści z tego modelu elastycznego kształcenia.
- Spotkania mają przybliżyć aspekt teoretyczny, praktyczny i promocję zagadnienia, a także pokazać możliwości realizacji projektów wykorzystujących mikropoświadczenia w ramach programu Erasmus+ z uwzględnieniem zasad konkursu obowiązujących w 2023 roku - mówi dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.
W panelach, prezentacjach i warsztatach udział wezmą pracownicy uczelni oraz instytucji edukacyjnych pragnących realizować innowacyjne projekty międzynarodowe, a także przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji, przedsiębiorstw i ośrodków kształcenia zainteresowanych rozwojem własnym, młodzieży oraz swoich instytucji.
W załączeniu jest program wydarzenia.