Projekt zakłada intensyfikację wymiany akademickiej oraz promocję oferty ECIU na Politechnice Łódzkiej. W ramach inicjatywy pracownicy i doktoranci PŁ odbędą badawcze wyjazdy do uczelni partnerskich ECIU, co pozwoli na wymianę doświadczeń i rozwój wspólnych projektów badawczych.
Kluczowe wydarzenia
Jednym z głównych punktów projektu będzie organizacja cyklicznego spotkania ECIU Board na Politechnice Łódzkiej, które zbiegnie się z obchodami 80-lecia uczelni. To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi przedstawicieli wszystkich uczelni sojuszu, umożliwiając wymianę pomysłów i prezentację potencjału PŁ.
Projekt przewiduje również organizację Akademii Ambasadorów ECIU – pięciodniowego wydarzenia dla studentów, którzy chcą aktywnie promować konsorcjum wśród swoich rówieśników. Uczestnicy zdobędą kompetencje niezbędne do budowania studenckiej społeczności ECIU.
Długofalowe korzyści
Realizacja projektu przyczyni się do wypracowania modeli nadawania wspólnych kwalifikacji w ramach konsorcjum, zgodnie z europejskimi standardami jakości kształcenia. To strategiczny krok w kierunku innowacyjności i doskonałości akademickiej.
Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach projektu NAWA pn. „Wsparcie sojuszy Uniwersytetów Europejskich”.
ECIU to sieć europejskich uczelni, które kładą nacisk na innowacyjność w edukacji, badaniach naukowych oraz na innowacje społeczne. Członkostwo w ECIU umożliwia PŁ udział w tworzeniu nowego modelu edukacji opartego na uczeniu się przez całe życie, rozwiązywaniu rzeczywistych wyzwań społecznych oraz zdobywaniu mikrokwalifikacji.