Data dodania 04.04.2023 - 14:42
Kategorie aktualności

Designerska i funkcjonalna przestrzeń, gdzie można usiąść podczas studenckiego „okienka”, przejrzeć notatki, spotkać się ze znajomymi czy po prostu odprężyć się – tak w skrócie można opisać Strefę ROSSwoju na terenie Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. W oficjalnym otwarciu Strefy 4 kwietnia uczestniczyli: wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik, rektor prof. Krzysztof Jóźwik, dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, przedstawiciele Rossmanna oraz studenci. 

Image

Współpraca Rossmanna z Politechniką Łódzką trwająca już od wielu lat obejmuje projekty badawcze, płatne staże i stypendia, a od teraz także strefę coworkingową.  

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik, dziękując Rossmanowi za stworzenie nowej przestrzeni powiedział

- Wspólne działania z dużymi firmami – zwłaszcza łódzkimi - to ważny element funkcjonowania naszej uczelni. Pokazujemy studentom możliwości rozwoju, wspieramy ich kreatywność, zachęcamy do wyboru najlepszej ścieżki kariery, umożliwiamy regularne kontakty z biznesem. Z drugiej strony wysyłamy firmom sygnał: kształcimy tu waszych przyszłych pracowników, przygotowujemy ich do tego, by zmieniali wasze organizacje na nowocześniejsze i udoskonalali je, służąc świeżym, ale fachowym spojrzeniem. Jestem przekonany, że każda ze stron dostrzega w tej współpracy wiele autentycznych korzyści, a jedną z nich jest niewątpliwie otwarta właśnie nowoczesna strefa, która może być teraz naszą wizytówką. 

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik podkreślając, że Rossmann jest jedną z niewielu korporacji, które mają swoją centralę w Łodzi powiedział.

- Jestem przekonany, że w tej nowej przestrzeni zderzą się tysiące ciekawych pomysłów, z których wyniknie coś dobrego. 

Strefa Rosswoju została zaprojektowana przez pracowników Rossmana. Jak mówi Ilona Perużyńska-Zych, dyrektor Działu Personalnego w firmie

- Udało się nam zaaranżować prawie 50 metrów przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni przeznaczonej do wspólnej nauki i pracy, wzajemnego inspirowania się, ale też spotkań towarzyskich czy relaksu. Zależy nam na tym, by studenci czuli się na uczelni komfortowo, mieli miejsce, gdzie mogą rozwijać swoje zainteresowania. 

Jak wygląda Strefa Rosswoju?

Można ją zobaczyć na załączonych zdjęcia, ale dla ułatwienia krótki opis.

W przestrzeni udało się wydzielić kilka miejsc, każde o innym przeznaczeniu. Stół na stelażu wykonanym z żebrowanych prętów zbrojeniowych z blatem ze szkła hartowanego jest idealny do pracy przy laptopie. Fotele przy kawowych stolikach dają okazję do rozmów tylko we dwoje albo do chwili relaksu. Większe okrągłe stoły na środku sali pozwolą na dyskusję lub pracę kilku osób. Jedną ze ścian sali pokryto farbą tablicową więc studenci mogą pisać po niej kredą. Jest także ekran, rzutnik oraz dodatkowe krzesła ukryte w siedziskach pod ścianą na sytuacje, gdy w sali będą się odbywały zajęcia, warsztaty czy inne wydarzenia. Dwa zdalnie sterowane monitory będą pełnić rolę kanału komunikacji Rossmanna ze studentami. Już teraz wyświetlają się na nich oferty pracy, płatnych staży czy informacje o przedsięwzięciach organizowanych przez firmę dla studentów. 

- Bezsprzecznym hitem jest zwisająca z sufitu - tuż przy samym wejściu do sali – małpa. To taki aranżacyjny żart, ale też puszczenie oka do studentów: „wszystkim nam przyda się odrobina zdrowego dystansu” – dodaje dyrektor Perużyńska-Zych. 

Pierwszym gościem, który spotkał się ze studentami w nowo otwartej sali był dr Maciej Kawecki, wykładowca i znany dziennikarz technologiczny, który mówił o innowacjach technologicznych. Dodatkowo otwarciu Strerfy Rosswoju towarzyszyła akcja oddawania krwi, do której zgłosiło się kilkadziesiąt osób oraz nauka udzielania pierwszej pomocy.  

Image
Image