Data dodania 14.11.2022 - 14:12

Katedra Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji  poszukuje pracownika na stanowisko Adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

1. Wymagania stawiane kandydatowi:

• Posiadanie stopnia naukowego doktora inżyniera w dyscyplinie nauki: inżynieria mechaniczna
  • Znaczący dorobek naukowy w dyscyplinie mechanika
  • Doświadczenie w zakresie udziału w realizacji projektów badawczych
  • Doświadczenie w zakresie dydaktyki w szkole wyższej, szczególnie
    w zakresie
    prowadzenia zajęć z wytrzymałości materiałów, mechaniki technicznej, metod elementów skończonych,
  • Znajomość j. angielskiego w zakresie umożliwiającym prowadzenie zajęć.

1. Warunki pracy:

• pełny etat,
  • termin rozpoczęcia pracy: 01.02.2023r.,
  • praca stacjonarna.

Uprawnienia:

• możliwość rozwoju kariery naukowej,
  • wyjazdy zagraniczne związane z prowadzeniem badań w europejskich ośrodkach naukowych,
  • uczestniczenie w konferencjach krajowych i międzynarodowych,
  • publikowanie artykułów naukowych w czasopismach o wysokim wskaźniku cytowalności (Impact Factor).

1. Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:

• prowadzenie i dokumentowanie działalności badawczej i udział w upowszechnianiu rezultatów tej działalności,
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych (wykłady i laboratoria),
  • udział w pracach organizacyjnych na rzecz Uczelni i jednostki.

4. Wykaz wymaganych dokumentów:

1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;

2)    Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

3)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

4)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

5)    odpisy/kopie dyplomów;

6)    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

5.    Miejsce, forma i termin składania dokumentów: Dokumenty należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy sekretariatu Katedry Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji w1k12@adm.p.lodz.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Politechnika Łódzka Katedra Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji, ul. Stefanowskiego 1/15; 90-537 Łódź do dnia 15.12.2022r. Liczy się data wpływu dokumentów do Katedry Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji. Kandydaci będą mogli dokonać odbioru złożonych przez siebie dokumentów związanych konkursem przez okres 30 dni od daty zakończenia konkursu.

6.    Dane osoby do kontaktu oraz adres pocztowy i elektroniczny, na który można przesyłać dokumenty i ich skany: Aleksandra Staniucha-Andrejkow w1k12@adm.p.lodz.pl

7.    Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu:  10.01.2023r

8.    Katedra jest jednym z najsilniejszych ośrodków w kraju, które zajmują się statecznością, stanami zakrytycznymi i nośnością graniczną konstrukcji cienkościennych. Wyrazem uznania osiągnięć pracowników Katedry Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji PŁ w tematyce stateczności konstrukcji jest wybór na przewodniczącego Zespołu Stateczności Konstrukcji Komitetu Budowy Maszyn PAN (od 1981 r. do chwili obecnej) najpierw prof. Jerzego Leyko, a następnie prof. Mariana Królaka.
Pracownicy naszej Katedry zajmują się następującymi zagadnieniami:

• analiza teoretyczna, numeryczna (w tym MES) i doświadczalna stanu naprężenia i odkształcenia w elementach maszyn i konstrukcji;
  • stateczność, stany zakrytyczne i nośność graniczna konstrukcji cienkościennych przy obciążeniach statycznych i dynamicznych;
  • wytrzymałość statyczna materiałów i konstrukcji, wytrzymałość zmęczeniowa

9.    W przypadku wysyłania dokumentów drogą tradycyjną, na kopercie należy umieścić adnotację „oferta kandydata do pracy”.