Data dodania 01.09.2023 - 11:03
Kategorie aktualności

Katedra Automatyki, Biomechaniki i Mechatroniki poszukuje pracownika na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję
i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.
1.    Wymagania stawiane kandydatowi:
•    co najmniej stopień doktora w dyscyplinie inżynieria mechaniczna;
•    biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie – umożliwiająca prowadzenie zajęć dydaktycznych oraz prace organizacyjno-administracyjne;
•    biegła znajomość języka angielskiego - umożliwiająca komunikację i pisanie artykułów naukowych;
•    doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w szkole wyższej w zakresie informatyki i mechatroniki;
•    potwierdzone publikacjami doświadczenie w pracach naukowych związanych z rejestracją drgań, dynamicznymi i statycznymi symulacjami układów elektro-magneto-mechanicznych, transferem energii oraz tłumieniem drgań w układach mechanicznych;
•    znajomość zagadnień z zakresu:
o    programowania (w tym obiektowego) w językach C#, C, C++, Java;
o    wykonywania obliczeń oraz wykresów w programie Matlab oraz Scilab;
o    programowania w środowisku LabView;
o    rejestrowania wyników i wykonywania pomiarów eksperymentalnych;
o    opracowywania wyników badań i przesyłanie publikacji do czasopism naukowych;
o    identyfikacji parametrów w układach dynamicznych;

2.    Warunki pracy:
•    Umowa o pracę na pełen etat na czas określony z możliwością przedłużenia;
•    Przewidywany termin zatrudnienia: 01/11/2023.

3.    Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:
Zadania przewidziane w ramach zakresu obowiązków, to m.in.:
•    prowadzenie prac badawczych w szczególności związanych z nowym priorytetowym obszarem działalności jednostki takim jak algorytmy uczenia maszynowego;
•    upowszechnianie i dokumentowanie wyników badań poprzez regularne publikacje w renomowanych czasopismach naukowych oraz wystąpienia konferencyjne;
•    prowadzenie zajęć dydaktycznych (ćwiczenia, laboratoria, projekty) oraz opieka nad pracami dyplomowymi w zakresie informatyki i mechatroniki na studiach stacjonarnych i niestacjonarny I i II stopnia, głównie na kierunkach polskojęzycznych;
•    prace organizacyjne na rzecz Katedry, Wydziału i Uczelni;
•    zaangażowanie w rozwój i promocję Katedry Automatyki, Biomechaniki i Mechatroniki, w tym udział w przygotowywaniu wniosków i realizacji projektów naukowych.

4.    Wykaz wymaganych dokumentów:
1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;
2)      CV z danymi kontaktowymi, uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe, a także`:
•    doświadczenie naukowe zdobyte w kraju i/lub za granicą,
•    udział w projektach badawczych,
•    publikacje w wydawnictwach/czasopismach naukowych,
•    najważniejsze (max. 5) wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych, warsztaty/szkolenia naukowe.
3)    Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
4)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
5)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
6)    odpisy/kopie dyplomów;
7)    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

5.    Miejsce, forma i termin składania dokumentów:
Dokumenty należy przesłać drogą elektroniczną na adres w1k11@adm.p.lodz.pl  do dnia 01.10.2023 r. Wszystkie wymagane dokumenty/załączniki należy przesłać w formie plików PDF (łączna wielkość załączanych plików nie powinna przekroczyć 10 MB). W celu łatwiejszej identyfikacji zgłoszeń, w temacie wiadomości prosimy wpisać „K11_2023_adiunkt2”

Wybrani Kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Informacje dotyczące ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane osobom ubiegającym się o zatrudnienie pocztą elektroniczną.

6.    Dane osoby do kontaktu:
Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Sekretariat Katedry Automatyki, Biomechaniki i Mechatroniki-  w1k11@adm.p.lodz.pl

7.    Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu:  09.10.2023 r.

8.    Katedra Automatyki, Biomechaniki i Mechatroniki
Katedra Automatyki Biomechaniki i Mechatroniki (wcześniej Katedra Automatyki i Biomechaniki) jest jednostką Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej utworzoną przez Rektora Politechniki Łódzkiej na wniosek Rady Wydziału Mechanicznego w 1998 roku.
Obecnie wiodącym kierunkiem badań w Katedrze, w ramach którego zakładamy kontynuację i doskonalenie własnych umiejętności jest wielodyscyplinarne modelowanie systemów mechatronicznych i bio-mechatronicznych. Badania w tym zakresie wymagają współpracy nad opracowaniem modeli, które uwzględniają dynamiczne interakcje między różnymi komponentami takich układów, dokładnie przewidują ich zachowanie bądź optymalizują ich wydajność. Wykorzystanie wielodyscyplinarnego modelowania i technik identyfikacji pozwala na wszechstronną analizę  zachowań systemów dynamicznych, jak również pomaga w opracowaniu algorytmów regulacji w celu optymalizacji ich wydajności, co może być wykorzystywane w badaniach dotyczących systemów oscylatorów sprzężonych z polem elektromagnetycznym, oscylatorów wzbudzanych tarciem, badaniach nad inspirowanym biologią robotem kroczącym.
Nowym kierunkiem badawczym rozwoju Katedry jest opracowanie i zastosowanie technik uczenia maszynowego do badania systemów złożonych. Planowane w tym obszarze badania będą obejmować opracowywanie nowych algorytmów i modeli do analizy danych pochodzących z różnych źródeł, takich jak tory pomiarowe, przetwarzanie obrazów i obiekty biologiczne, co może służyć do poprawiania modeli matematycznych czy też analizy wyników badań biomechanicznych. Rozwój technik uczenia maszynowego i ich zastosowań na różnych polach nauki rozwijanej w Katedrze będzie kluczowym czynnikiem innowacyjnym, napędzającym nasze badania w najbliższych latach.