Data dodania 23.05.2024 - 09:23

Instytucie Fizyki PŁ poszukuje 2 pracowników na stanowiska adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75 -letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

1.    Wymagania stawiane kandydatowi:
Tytuł doktora z fizyki  lub w dziedzinie nauk inżynieryjno - technicznych;
Udokumentowana aktywność naukowa w obszarze optoelektroniki lub fizyce fazy skondensowanej, obejmująca artykuły naukowe w czasopismach naukowych z listy MNiSW,
Doświadczenie we wnioskowaniu o granty badawcze finansowane ze środków zewnętrznych, kierowanie lub udział w grantach badawczych i/lub projektach naukowo-badawczych.
W przypadku zatrudnienia złożenie oświadczenia upoważniającego Politechnikę Łódzką do zaliczenia go do liczby pracowników prowadzących działalność naukową w  dyscyplinie nauki fizyczne.
Predyspozycje do pracy ze studentami.
Prowadzenie wykładów i innych zajęć dydaktycznych w językach polskim i  angielskim.

2.    Warunki pracy:
Pełen etat obejmujący 210 h godzin zajęć ze studentami w ciągu roku akademickiego
Zatrudnienie na czas określony  z możliwością przedłużenia
Termin rozpoczęcia 1.10.2024 r.

3.    Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:
Praca badawcza w obszarze optoelektroniki lub fizyce fazy skondensowanej ze szczególnym uwzględnieniem kryształów stałych obejmująca publikowanie w renomowanych czasopismach fizycznych oraz aplikowanie o granty.
W obszarze dydaktyki kandydat powinien być przygotowany do prowadzenia różnych form zajęć z przedmiotów fizycznych, metod numerycznych  oraz związanych z programowaniem w językach C++, Python. Mile widziana znajomość nowoczesnych metod edukacyjnych: PBL, flipped education.
Niezbędna jest także aktywna praca organizacyjna.

4.    Wykaz wymaganych dokumentów:
1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;
2)    CV z danymi kontaktowymi, uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne
3)    Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY     MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
4)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
5)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
6)    odpisy/kopie dyplomów;
7)    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

5.Miejsce, forma i termin składania dokumentów:
Dokumenty należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy katarzyna.deptula@p.lodz.pl do dnia 22.06.2024 r.; Wszystkie wymagane dokumenty/załączniki należy przesłać w formie plików PDF (łączna wielkość załączanych plików nie powinna przekroczyć 10 MB).

Kandydaci/tki, spełniający wymogi konkursu, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Informacje dotyczące ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane Kandydatom/Kandydatkom pocztą elektroniczną.
6.Dane osoby do kontaktu:
Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Katarzyna Deptuła tel. 42 631-36-41/39-69  katarzyna.deptula@p.lodz.pl, Instytut Fizyki PŁ, ul. Wólczańska 217/221, 93-005 Łódź.

7.    Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu:  05.07.2024 r.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie