Data dodania 16.11.2023 - 09:16

Wydział Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki poszukuje pracownika na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję
i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.
1.    Wymagania stawiane kandydatowi:
•    tytuł doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja lub pokrewnych,
•    minimum trzyletnie doświadczenie w grantach NCN/NCBiR/Horizon 2020 lub podobnych,
•    wiedza z obszaru sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego potwierdzona minimum jedną publikacją naukową (jako pierwszy autor),
•    doświadczenie w przygotowywaniu publikacji w języku angielskim, potwierdzone minimum trzema publikacjami naukowymi w czasopismach umieszczonych w „Wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych” publikowanym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
•    znajomość języka Python oraz bibliotek NumPy i PyTorch,
•    znajomość systemu kontroli wersji git będzie dodatkowym atutem,
•    znajomość programu docker będzie dodatkowym atutem,
•    znajomość języka angielskiego na poziomie C2 potwierdzona certyfikatem CPE/IELTS/TOEFL,
•    znajomość języka niemieckiego na poziomie minimum B1,
•    biegła znajomość języka polskiego (poziom C2 lub ojczysta),

2.    Warunki pracy:
- pełen etat,
- Wyłoniony/a Kandydat/ka będzie zatrudniony na okres trzech lat, z perspektywą przedłużenia na czas nieokreślony,
- Przewidywany termin rozpoczęcia zatrudnienia: 01.01.2024 r.

3.    Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:
Post-doc wyłoniony w ramach niniejszego konkursu będzie uczestniczył w zadaniach naukowo-badawczych z obszaru sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego realizowanych w Instytucie Informatyki Stosowanej (I-24), a także prowadził zajęcia dydaktyczne na kierunkach Sztuczna Inteligencja I Uczenie Maszynowe, Informatyka i pokrewnych, w języku polskim i angielskim.
Zadania przewidziane w ramach zakresu obowiązków, to m.in.:
•    planowanie i realizacja badań w zakresie sztucznej inteligencji , w tym technik uczenia maszynowego,
•    przygotowywanie publikacji naukowych zgodnie z wymogami docelowych czasopism naukowych,
•    prowadzenie zajęć laboratoryjnych i projektowych, a także wybranych wykładów w zakresie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz informatyki.
•    nadzór nad pracami dyplomowymi wykonywanymi przez studentów,

4.    Wykaz wymaganych dokumentów:
1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;
2)      CV z danymi kontaktowymi, uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe, przede wszystkim:
- doświadczenie naukowe zdobyte w kraju i/lub za granicą,
- udział w projektach badawczych,
- publikacje w wydawnictwach/czasopismach naukowych i/lub pokonferencyjne,
- warsztaty/szkolenia.
3)    Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
4)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
5)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
6)    odpisy/kopie dyplomów i/lub Uchwał Rady do spraw Stopni Naukowych;
7)    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

5.    Miejsce, forma i termin składania dokumentów:
Dokumenty należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy mariola.martynowska@p.lodz.pl do dnia 16.12.2023 r. Wszystkie wymagane dokumenty/załączniki należy przesłać w formie plików PDF (łączna wielkość załączanych plików nie powinna przekroczyć 10 MB).

Osoby spełniające wymogi formalne oraz wymagania projektu, mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Informacje dotyczące ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane osobom ubiegającym się o zatrudnienie pocztą elektroniczną.

6.    Dane osoby do kontaktu:
mariola.martynowska@p.lodz.pl
7.    Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 21.12.2023 r.