Data dodania 19.10.2023 - 07:48

Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska poszukuje pracownika na stanowisko Adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

1. Wymagania stawiane kandydatowi:

Wymagania opcjonalne – ich spełnienie będzie dodatkowym atutem:

1. Warunki pracy:

• pełen etat,
  • przewidywany termin rozpoczęcia zatrudnienia: 01.12.2023 r.

1. Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:

Kandydat powinien być przygotowany do prowadzenia zajęć z przedmiotów:

Energia słoneczna w budownictwie, Oświetlenie urbanistyczne, Certyfikacja energetyczna budynków, Ocena środowiskowa budynków, Bezpieczeństwo pracy w budownictwie, Gazownictwo.

1. Wykaz wymaganych dokumentów:

1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;

2)    CV z danymi kontaktowymi, uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe, przede wszystkim:

- doświadczenie naukowe zdobyte w kraju i/lub za granicą,

- udział w projektach badawczych,

- publikacje w wydawnictwach/czasopismach naukowych,

- najważniejsze (max. 5) wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych,

warsztaty/szkolenia naukowe.

3)  Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

4)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

5)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

6)    odpisy/kopie dyplomów;

7)    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

1. Miejsce, forma i termin składania dokumentów:

Zgłoszenia na konkurs należy dostarczyć na adres:

Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

ul. Wólczańska 213, 93-005 Łódź (sekretariat)

z dopiskiem „Konkurs na stanowisko adiunkta K-95”

lub przesyłać drogą elektroniczną na adres mailowy joanna.andrzejewska@p.lodz.pl w terminie do dnia 19.11.2023 r.

Kandydaci/tki, spełniający wymogi formalne mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.
O terminie ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej Kandydaci/tki zostaną poinformowani pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

6.    Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu:   grudzień 2023 r.