Data dodania 13.11.2023 - 09:22

Katedra Fizyki Molekularnej, Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej poszukuje pracownika na stanowisko adiunkt w grupie pracowników badawczych

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.
1.    Wymagania stawiane kandydatowi:

- stopień doktora w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki fizyczne, nauki chemiczne, lub podobnych;
- biegła znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie;
- doświadczenie w badaniach zjawisk fotoluminescencji;
- doświadczenie w analizie elektrochemicznej;
- doświadczenie w badaniach zjawisk elektroluminescencji;
- udokumentowany dorobek naukowy w zakresie optoelektroniki;
- umiejętność sporządzania raportów naukowych oraz publicznej prezentacji wyników prac naukowych
w języku angielskim;
- umiejętność pracy w zespole.

Pożądane umiejętności dodatkowe:
- doświadczenie w konstruowaniu i badaniu diod elektroluminescencyjnych (organicznych
i hybrydowych);
- doświadczenie w badaniach elementów elektronicznych metodami impedancyjnymi;
- doświadczenie w wykorzystaniu czasowo-rozdzielczych technik spektroskopowych;
- doświadczenie w syntezie związków organicznych;
- doświadczenie w pracy z wykorzystaniem komór rękawicowych;
- umiejętność przygotowania cienkich warstw materiałów organicznych i hybrydowych różnymi metodami roztworowymi;
- samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji;
- otwartość na nowe koncepcje, łatwość przyswajania wiedzy;

2.    Warunki pracy:
umowa o pracę (pełny etat) od stycznia 2024 r. z wynagrodzeniem 11.666,67 PLN brutto-brutto.

3.    Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:

- Prowadzenie badań naukowych pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Przemysława Daty w ramach projektu badawczego “The fourth generation of OLED emitters, how to tailor, optimise and control hyperfluorescence” (Acronym: 4OLED).
- Sprawowanie obowiązków promotora pomocniczego dla doktoranta zatrudnionego do realizacji projektu 4OLED.
- Czynny udział w pracach organizacyjnych związanych z realizacją projektu 4OLED.
- Czynny udział w konstruowaniu i organizacji stanowisk laboratoryjnych potrzebnych do realizacji projektu 4OLED i w utrzymywaniu ich w dobrym stanie technicznym.
- Prace organizacyjne na rzecz Katedry Fizyki Molekularnej, Wydziału Chemicznego
i Politechniki Łódzkiej w zakresie związanym z realizacją projektu 4OLED (np. związanych
z remontami, przeprowadzkami do nowych pomieszczeń, awariami itp.).
4.    Wykaz wymaganych dokumentów:
1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;
2)    Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
3)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
4)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
5)    odpisy/kopie dyplomów;
6)    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

5.    Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 13.12.2023 r. w Sekretariacie Katedry Fizyki Molekularnej Politechniki Łódzkiej, ul. Żeromskiego 116, 90-924 Łódź, (budynek A27) lub na adres e-mail: w3k31@adm.p.lodz.pl (w tytule maila koniecznie wpisać: „konkurs – adiunkt badawczy K31”). Organizator konkursu zastrzega sobie możliwość unieważnienia konkursu bez podania przyczyn. Rozstrzygnięcie konkursu nie jest równoznaczne z nawiązaniem stosunku pracy z Politechniką Łódzką. Ostateczną decyzję o zatrudnieniu podejmie Rektor w oparciu o rekomendację komisji konkursowej. Kandydaci będą mogli dokonać odbioru złożonych przez siebie dokumentów związanych konkursem przez okres 30 dni od daty zakończenia konkursu.
6.    Dane osoby do kontaktu oraz adres pocztowy i elektroniczny, na który można przesyłać dokumenty i ich skany: Agnieszka Łazuchiewicz w3k31@adm.p.lodz.pl
7.    Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu 2.01.2024 r.
8.    Rekomendowany opis katedry
Katedra Fizyki Molekularnej (KFM) jest częścią Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Jest to jednostka interdyscyplinarna, prowadząca badania na pograniczu chemii, fizyki, inżynierii materiałowej,
w tym nanotechnologii. Obecnie tematyka Katedry obejmuje fizykę organicznych ciał stałych, fizykę i chemię fizyczną polimerów, w tym:
- właściwości elektryczne i optyczne, przewodnictwo i fotoprzewodnictwo polimerów;
- elektroluminescencje i luminescencje materiałów organicznych;
- spektroskopię molekularną polimerów;
- czułe na bodźce hydrożele polimerowe;
- półprzewodniki i przewodniki organiczne, kryształy molekularne;
- fizyczne metody modyfikacji polimerów, nowe metody wytwarzania kompozytów;
- technologie nanoszenia cienkich warstw;
- modelowanie dynamiki makrocząsteczek;

9.    W przypadku wysyłania dokumentów drogą tradycyjną, na kopercie należy umieścić adnotację „konkurs – adiunkt badawczy K31”.