Data dodania 04.04.2023 - 14:02

Instytut Fizyki poszukuje pracownika na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.
1. Wymagania stawiane kandydatowi (opis dokładnej wiedzy, kwalifikacji, kompetencji oraz doświadczenia zawodowego).
Wymagania:
- doktor nauk fizycznych
- doświadczenie naukowe: 0-4 lata
- co najmniej dwa współautorskie artykuły opublikowane w czasopiśmie naukowym z listy JCR w ciągu ostatnich 4 lat
- doświadczenie w optycznej i elektrycznej charakteryzacji laserów typu VCSEL oraz w numerycznej symulacji laserów typu VCSEL. Inne umiejętności, takie jak programowanie w języku Python, znajomość takich programów jak Origin czy LabView będą mile widziane.
- biegła znajomość języka angielskiego
- warunkiem zatrudnienia jest podpisanie oświadczenia o reprezentowaniu Politechniki Łódzkiej w dyscyplinie nauki fizyczne.

2. Określenie warunków pracy i uprawnień związanych ze stanowiskiem.
- Stanowisko: adiunkt w grupie pracowników badawczych
- Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony.
- Ilość godzin tygodniowo: 40 godzin
- Umowa o pracę na pełny etat, na czas trwania projektu- Wynagrodzenie miesięczne brutto: 10 000 zł/miesiąc, netto ok. 6 000 zł/miesiąc

3. Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków.
Stanowisko oferowane jest w Instytucie Fizyki Politechniki Łódzkiej i związane jest z projektem dotyczącym rozwoju światłowodowej telekomunikacji w satelitach.

4. Wykaz wymaganych dokumentów:
1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;
2)    Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
3)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
4)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
5)    odpisy/kopie dyplomów;
6)    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.
5. Miejsce, forma i termin składania dokumentów:
Miejsce: Instytut Fizyki, ul. Wólczańska 217/221, 93-005 Łódź, forma: email i termin składania dokumentów: do 4 maja 2023 r. Kandydaci będą mogli dokonać odbioru złożonych przez siebie dokumentów związanych konkursem przez okres 30 dni od daty zakończenia konkursu.
6. Dane osoby do kontaktu oraz adres pocztowy i elektroniczny, na który można przesyłać dokumenty i ich skany: Katarzyna Deptuła Politechnika Łódzka, Instytut Fizyki, ul. Wólczańska 217/ 221,                   93-005 Łódź, mail: katarzyna.deptula@p.lodz.pl.
7. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: do 5 maja 2023 r.
9. W przypadku wysyłania dokumentów drogą tradycyjną, na kopercie należy umieścić adnotację „oferta kandydata do pracy”.