Data dodania 26.07.2021 - 08:49

Instytut Biotechnologii Molekularnej i Przemysłowej szuka pracownika na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Znajomość zagadnień związanych z wydzielaniem, frakcjonowaniem, analizą fitozwiązków z matryc roślinnych i żywnościowych, w szczególności związków fenolowych, witamin antyoksydacyjnych i naturalnych barwników. Doświadczenie w badaniach aktywności przeciwutleniającej i aktywności enzymów trawiennych. Doświadczenie dydaktyczne w pracy ze studentami.

Zakres podstawowych obowiązków:
•    prowadzenie badań naukowych z zakresu bioaktywnych fitozwiązków;
•    prowadzenie zajęć dydaktycznych na kierunkach związanych z dyscypliną technologii żywności i żywienia na pierwszym i drugim stopniu studiów;
•    udział w projektach badawczych realizowanych w Instytucie;
•    aktywny udział w działalności organizacyjnej Instytutu.

Wymagania:
•    tytuł magistra inżyniera;
•    umiejętność samodzielnego planowania i prowadzenia eksperymentów oraz analizy wyników;
•    zdolność do analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów;
•    doświadczenie w prowadzeniu analiz chromatograficznych, w szczególności z wykorzystaniem chromatografii cieczowej sprzężonej ze spektrometrem mas;
•    dobra znajomość technik i metod analitycznych z zakresu analizy żywności pochodzenia roślinnego;
•    dorobek publikacyjny z zakresu związków bioaktywnych w uznanych czasopismach o zasięgu światowym, w których kandydat jest pierwszym autorem,
•    umiejętność pracy w zespole, kreatywność;
•    potwierdzona znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2;
•    znajomość języka polskiego, biegła w mowie i piśmie, pozwalająca na prowadzenie zajęć dydaktycznych ze studentami;
•    posiadanie obywatelstwa polskiego lub obywatelstwa innego niż Polska państwa Unii Europejskiej, lub innego państwa, którego obywatelom, na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego, przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Wymagane dokumenty:
•    podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Politechniki Łódzkiej;
•    kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej;
•    odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych;
•    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje;
•    opis dorobku naukowego i doświadczenia badawczego;
•    oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa innego niż Polska państwa Unii Europejskiej lub innego państwa, którego obywatelom, na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego, przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, lub kserokopię posiadanego przez kandydata dokumentu tożsamości, potwierdzającego jego obywatelstwo (dotyczy kandydatów nie posiadających obywatelstwa polskiego);
•    klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy w Politechnice Łódzkiej;
•    zgoda na przetwarzanie danych osobowych;
•    spis wszystkich dokumentów składanych w ofercie przez kandydata.

Wszystkie złożone dokumenty napisane w języku innym niż polski muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język polski.

Zgłoszenia na konkurs należy dostarczyć do dn. 24.08.2021 r. na adres:
Instytut Biotechnologii Molekularnej i Przemysłowej
ul. B. Stefanowskiego 2/22 (budynek A2, III piętro, pok. 318)
w kopercie z dopiskiem "Konkurs asystent I51"
lub
przesłać na adres e-mail: w5i51@adm.p.lodz.pl wpisując w tytule wiadomości "Konkurs asystent I51". Wymagane dokumenty należy załączyć w formacie PDF.

Dokumenty doręczone po terminie (liczy się data dostarczenia do Instytutu Biotechnologii Molekularnej i Przemysłowej PŁ) nie będą rozpatrywane.

Procedura rekrutacyjna ma dwustopniową formułę i będzie składać się z następujących etapów:
etap 1 - analiza dokumentów rekrutacyjnych dostarczonych przez kandydatów;
etap 2 - rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami.

Na rozmowę kwalifikacyjną zostaną zaproszeni wybrani kandydaci.

Kandydaci zostaną powiadomieni o wynikach konkursu mailowo w terminie 7 dni po rozstrzygnięciu pierwszego etapu konkursu.

Po zakończeniu procedury konkursowej pozostali kandydaci mogą odbierać złożone dokumenty w terminie 1 miesiąca. Po tym terminie wszystkie oferty podlegają protokolarnemu zniszczeniu.
Instytut Biotechnologii Molekularnej i Przemysłowej nie odsyła kandydatom złożonych dokumentów.

Politechnika Łódzka nie zapewnia transportu do miejsca pracy ani mieszkań.

Planowany termin zatrudnienia: 01.10.2021 r.

Warunkiem ważności rozstrzygnięcia konkursu jest akceptacja Rektora Uczelni.

Politechnika Łódzka zastrzega sobie możliwość unieważnienia konkursu bez podania przyczyn.

Rozstrzygnięcie konkursu nie jest równoznaczne z nawiązaniem stosunku pracy z Politechniką Łódzką, ostateczną decyzję o nawiązaniu stosunku pracy podejmuje Rektor Uczelni.