Data dodania 29.09.2023 - 11:51

Katedra Aparatów Elektrycznych (K-21) poszukuje pracownika na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.
1.    Wymagania stawiane kandydatowi:

Kandydat powinien posiadać stopień magistra inżyniera lub doktora nauk technicznych w kierunku elektrotechnika lub pokrewnym.
Wymagana jest znajomość zagadnień aparatów elektrycznych, systemów sterowania inteligentnymi budynkami oraz odnawialnymi źródłami energii.
Wymagana dobra znajomość języka polskiego i angielskiego w stopniu komunikatywnym.
Mile widziane wykształcenie z obszaru informatyki stosowanej, znajomość programów: AutoCad, MatLab - Simulink, MS Office, Audytor OZC, Codesys, świadectwo kwalifikacyjne SEP do 30 kV.

2.    Warunki pracy:
Osoba zatrudniona na stanowisku Asystenta w Katedrze Aparatów Elektrycznych otrzyma zatrudnienie na czas określony w pełnym wymiarze czasu pracy.

3.    Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:
Do obowiązków kandydata zatrudnionego na stanowisku asystenta będzie należało przygotowanie i prowadzenie zajęć dydaktycznych, przeprowadzanie egzaminów, zaliczeń kolokwiów, opieka na studentami, upowszechnianie wyników działalności naukowej, stałe podnoszenie kompetencji zawodowych, troska o wysoką jakość kształcenia, dbanie o mienie Uczelni, przestrzeganie obowiązujących na uczelni przepisów BHP.

4.    Wykaz wymaganych dokumentów:
1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;
2)      CV z danymi kontaktowymi, uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe, przede wszystkim:
- doświadczenie naukowe zdobyte w kraju i/lub za granicą,
- udział w projektach badawczych,
- publikacje w wydawnictwach/czasopismach naukowych,
- najważniejsze (max. 5) wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych,
     warsztaty/szkolenia naukowe.
3)    Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
4)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
5)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
6)    odpisy/kopie dyplomów;
7)    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

5.    Miejsce, forma i termin składania dokumentów:

Dokumenty kandydatów będą przyjmowane do dnia 30.10.2023 r.

e-mail: w2k21@adm.p.lodz.pl – w formie elektronicznej;
W formie papierowej:
Katedra Aparatów Elektrycznych
ul. Stefanowskiego 20
Bud. A11 IV p.
6.    Dane osoby do kontaktu:
Michalina Gągolewska
e-mail: w2k21@adm.p.lodz.pl

7.    Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu:  6.11.2023 r.

8.    W przypadku wysyłania dokumentów drogą tradycyjną, na kopercie należy umieścić adnotację „oferta kandydata do pracy na stanowisko Asystenta w K-21”