Data dodania 17.11.2023 - 07:55

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki poszukuje pracownika na stanowisko Asystenta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję
i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

1. Wymagania stawiane kandydatowi:
  • tytuł magistra w dziedzinie: informatyki, mechatroniki, automatyki, elektrotechniki lub pokrewnych,
  • udokumentowana biegłość w posługiwaniu się technologiami informatycznymi w formie minimum rocznego doświadczenia w pracy z wykorzystaniem technologii inżynierii oprogramowania,
  • udokumentowana biegłość w obszarze uczenia maszynowego w formie przykładowych, autorskich programów w języku Python,
  • biegła znajomość języka polskiego oraz udokumentowana stosownym certyfikatem znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej C1 w skali CEFR,
  • doświadczenie we współpracy w zespole międzynarodowym w ramach projektu lub wymiany studenckiej,
  • kompetencje miękkie z zakresu prezentowania i pracy zespołowej potwierdzone udziałem w stosownych projektach.
  1. Warunki pracy:
  • pełen etat,
  • proponowany okres zatrudnienia: 15.01.2024 do 29.02.2025.
  1. Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:

Asystent(ka) wyłoniony/a w ramach niniejszego konkursu będzie uczestniczyć w pracach zespołu naukowo-badawczego Instytutu Informatyki Stosowanej oraz prowadzić zajęcia z informatyki, w tym w obszarze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

1. Wykaz wymaganych dokumentów:

1)      podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;

2)     CV z danymi kontaktowymi, uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe, przede wszystkim:

- doświadczenie naukowe zdobyte w kraju i/lub za granicą,

- udział w projektach badawczych,

- publikacje w wydawnictwach/czasopismach naukowych,

- najważniejsze (max. 5) wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych,

warsztaty/szkolenia naukowe.

3)            Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

4)      Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

5)      Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

6)      odpisy/kopie dyplomów;

7)      inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

1. Miejsce, forma i termin składania dokumentów:

Dokumenty należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy mariola.martynowska@p.lodz.pl do dnia 18.12.2023r. (godz. 16:00); Wszystkie wymagane dokumenty/załączniki należy przesłać w formie plików PDF (łączna wielkość załączanych plików nie powinna przekroczyć 10 MB).

Osoby spełniające wymogi formalne oraz wymagania projektu, mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Informacje dotyczące ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane osobom ubiegającym się o zatrudnienie pocztą elektroniczną.

1. Dane osoby do kontaktu:

mariola.martynowska@p.lodz.pl

1. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu:  18.12.2023 r.