Data dodania 06.10.2022 - 11:36

Bibliotekarz w Bibliotece Politechniki Łódzkiej

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

Miejsce pracy: Biblioteka Główna Politechniki Łódzkiej

Data ogłoszenia: 06.10.2022 r.

Termin składania ofert: 18.10.2022 r. do godziny 13:00.

Link do strony BPŁ: http://bg.p.lodz.pl/

Planowany termin zatrudnienia: listopad 2022r.

Wymagania oczekiwania stawiane kandydatowi:

• wykształcenie: wyższe;
  • staż pracy: min. 3 lata;
  • katalogowanie zbiorów w NUKAT;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym;
  • obsługa MS Office;
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność.

Oczekiwania:

• doświadczenie w pracy w bibliotece akademickiej,
  • znajomość systemu bibliotecznego Symphony lub innego.

Warunki pracy: (np. wymiar etatu, termin rozpoczęcia pracy):

zatrudnienie w pełnym etacie na czas określony od listopada 2022 r. do końca października 2023 r., z możliwością kontynuacji zatrudnienia

Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:

• katalogowanie zbiorów – współpraca z NUKAT
  • przygotowanie umów na prenumeratę czasopism
  • czynności związane z zakupem i opracowaniem zbiorów

Oferujemy:

• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • pracę w instytucji o ugruntowanej pozycji na rynku, gwarantującej stabilne i atrakcyjne zatrudnienie,
  • bogaty pakiet świadczeń socjalnych (m.in. „wczasy pod gruszą”, dofinansowanie do wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci, dofinasowanie do wycieczek, własne ośrodki wczasowe),
  • grupowe ubezpieczenie na życie,
  •  prywatna opieka medyczna,
  • przedszkole na terenie Politechniki Łódzkiej,
  • parking na terenie Politechniki Łódzkiej.

Wykaz wymaganych dokumentów:

1. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  2. klauzula o ochronie danych osobowych,
  3. zgoda na przetwarzanie danych osobowych,
  4. odpisy/kopie świadectw szkolnych/dyplomów,
  5. inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

Miejsce, forma i termin składania dokumentów:

Dokumenty należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy: lib@adm.p.lodz.pl lub pocztą tradycyjną na adres Biura BPŁ: 93-005 Łódź, ul. Wólczańska 223, bud. B22, IV p., pokój 412 do dnia 18 października 2022 r. do godziny 13:00. Liczy się data wpływu dokumentów do Biura Biblioteki PŁ. Kandydaci będą mogli dokonać odbioru złożonych przez siebie dokumentów związanych z rekrutacją przez okres 30 dni od daty zakończenia rekrutacji.

Przewidywany termin rozstrzygnięcia rekrutacji 24.10.2022 r.

Odpowiemy tylko na wybrane zgłoszenia. Wybrani Kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, o terminie której powiadomimy telefonicznie lub mailowo.

W przypadku wysyłania dokumentów drogą tradycyjną, na kopercie należy umieścić adnotację „oferta kandydata do pracy”.