Data dodania 28.09.2023 - 12:16
Kategorie aktualności

Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej ogłasza nabór na stanowisko referent techniczny.

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

Miejsce pracy: Politechnika Łódzka, Instytut Maszyn Przepływowych, ul. Wólczańska 217/221, 93-005 Łódź

Zakres obowiązków:

  • obsługa techniczna budynków użytkowanych przez Instytut Maszyn Przepływowych na kampusie A i B (kontrola nad stanem technicznym i estetycznym),
  • bieżąca współpraca z administratorem budynku i służbami technicznymi PŁ, w tym inicjonowanie, planowanie i udział w remontach, przeglądach i kontrolach, komisjach odbioru robót modernizacyjno-remontowych a także przygotowanie dokumentacji oraz realizacja wszystkich uwag i zaleceń w tym zakresie;
  • podejmowanie bieżących decyzji dotyczących spraw technicznych oraz zapewnienie prawidłowej i terminowej realizacji ustalonych działań, w tym koordynacja prac koniecznych do zlecenia podmiotom zewnętrznym, nadzór nad nimi;
  • podejmowanie działań dotyczących sprawnego funkcjonowania wszystkich instalacji m.in.: elektrycznych, sanitarnych, grzewczych, sprężonego powietrza, ppoż., wentylacji grawitacyjnej, mechanicznej i klimatyzacji, oświetlenia awaryjnego, telefonicznej i domofonowej, systemu ochrony oraz elektronicznego, zdalnego monitorowania IMP, sprzętu gaśniczego;
  • samodzielne wykonywanie prac w zakresie budowy, modernizacji, konserwacji, montażu, naprawy elementów infrastruktury Instytutu oraz obsługi, naprawy i konserwacji instalacji wymienionych pkt.4 w zakresie zgodnym z posiadanymi uprawnieniami oraz nabytą wiedzą;
  • prowadzenie ewidencji zużycia i kosztów mediów oraz systematyczne kontrolowanie poprawności wskazań urządzeń pomiarowo-rozliczeniowych,
  • zgłaszanie wniosków do służb centralnych PŁ odnośnie napraw i konserwacji ogólnouczelnianych instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, zlokalizowanych w Instytucie lub dotyczących Instytutu,
  • prowadzenie i systematyczne aktualizowanie zbioru opracowanych projektów budowlanych budynków, książek obiektów budowlanych i instalacji działających w obiektach IMP oraz dokumentacji powykonawczych, a także prowadzenie ewidencji usuwanych awarii i prac konserwacyjno-remontowych,
  • inicjowanie, przygotowywanie danych oraz terminowa realizacja zamówień publicznych związanych ze sprawami technicznymi dotyczącymi budynku i jego wyposażenia technicznego, w tym samodzielne zamawianie materiałów i akcesoriów niezbędnych do wykonania prac,
  • wsparcie pracowników Instytutu w realizacji zadań oraz rozwiązywaniu bieżących problemów technicznych;
  • przygotowanie stanowisk badawczych i dydaktycznych do realizacji prac, udział w wybranych zajęciach laboratoryjnych;
  • nadzór nad wdrożeniem i przestrzeganiem zarządzeń Rektora Politechniki Łódzkiej w zakresie infrastruktury technicznej oraz systematyczne weryfikowanie zmian w przepisach dot. eksploatacji budynku.

Wymagania stawiane kandydatowi:

  • wykształcenie min. średnie techniczne – preferowane o profilu elektromechanicznym, elektrycznym, elektronicznym, mechatronicznym;
  • uprawnienia SEP w zakresie dozoru i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci w zakresie do 1kV;
  • doświadczenie min. 3 lata na podobnym stanowisku;
  • dodatkowym atutem będzie doświadczenie w obszarze elektroenergetyki na stanowisku elektryka/elektroenergetyka/elektromontera i świadectwo kwalifikacyjne D lub E powyżej 1kV,
  • prawo jazdy kategorii B,
  • obsługa pakietu MS Office;
  • umiejętność czytania rysunku technicznego,
  • bardzo dobre zdolności komunikacyjne i organizacyjne;
  • sumienność i odpowiedzialność za powierzone zadania;
  • skrupulatność, dokładność, rzetelność, punktualność i odpowiedzialności,
  • umiejętność pracy w zespole i wysoka kultura osobista;
  • bardzo dobra organizacji pracy i umiejętności pracy pod presją czasu;
  • gotowość do ciągłego uczenia się, poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w prestiżowej i renomowanej uczelni,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, w wymiarze pełnego etatu na czas określony z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony,
  • szeroki pakiet socjalny,
  • lokalizację w centrum miasta z łatwym dojazdem.

Wymiar i forma zatrudnienia: zatrudnienie w wymiarze 1 etatu na czas określony na podstawie umowy o pracę, z możliwością przedłużenia, w tym również na czas nieokreślony.

Przewidywany termin zatrudnienia: grudzień 2023 roku.

Wykaz wymaganych dokumentów:

  • podanie o zatrudnienie skierowane do Dziekana Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej,
  • CV,
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (zał. nr 1),
  • podpisaną klauzulę informacyjną dla kandydatów do pracy w Politechnice Łódzkiej –załącznik nr 2,
  • zgodę Kandydata na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z art. 7 RODO) – załącznik nr 3,
  • kserokopie dokumentów potwierdzających przebieg pracy zawodowej, wykształcenie, dodatkowe uprawnienia i kwalifikacje.

Dokumenty aplikacyjne będą przyjmowane do dnia 20 października 2023 r. w Sekretariacie Instytutu Maszyn Przepływowych, ul. Wólczańska 217/221, 93-005 Łódź, (bud. nr B-13, II piętro, pokój nr 208), na adres e-mail: w1i12@adm.p.lodz.pl podając w tytule wiadomości „Dokumenty aplikacyjne – referent techniczny” lub przez portal pracuj.pl.

W przypadku wysyłania dokumentów drogą tradycyjną, na kopercie należy umieścić adnotację „Dokumenty aplikacyjne – referent techniczny” i przesłać na adres korespondencyjny: Politechnika Łódzka, Instytut Maszyn Przepływowych, ul. Żeromskiego 116, 90-924 Łódź.

W sprawach związanych z konkursem kontaktować się należy z sekretariatem Instytutu Maszyn Przepływowych, tel. 42 631-23-64, e-mail: w1i12@adm.p.lodz.pl

Liczy się data wpływu dokumentów do Instytutu Maszyn Przepływowych. Aplikacje, które wpłyną po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

Kandydaci będą mogli dokonać odbioru złożonych przez siebie dokumentów związanych konkursem przez okres 30 dni od daty zakończenia konkursu.