Data dodania 22.07.2022 - 12:27
Kategorie aktualności

Starszy referent księgowy w Bibliotece Politechniki Łódzkiej

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna  w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady "Europejskiej Karty Naukowca" i "Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych".

Dyrektor Biblioteki Politechniki Łódzkiej ogłasza konkurs na stanowisko starszego referenta księgowego

Instytucja: Politechnika Łódzka, Biblioteka Politechniki Łódzkiej

Miasto: Łódź

Stanowisko: Starszy referent księgowy

Miejsce pracy: Biblioteka Główna Politechniki Łódzkiej

Rodzaj umowy: zatrudnienie w pełnym etacie na czas określony do końca września 2023 r., z możliwością kontynuacji zatrudnienia

Data ogłoszenia: 25.07.2022 r.

Termin składania ofert: 19.08.2022 r. do godziny 12:00.

Link do strony BPŁ: http://bg.p.lodz.pl/

Planowany termin zatrudnienia: październik 2022 r.

Praca jednozmianowa

Zakres obowiązków będzie obejmował m. in.:

  • dekretowanie dowodów finansowych oraz sprawdzanie pod względem rachunkowym i merytorycznym;
  • nadzór nad prawidłowym prowadzeniem bieżącej ewidencji wydatków budżetowych BG i bibliotek filialnych w ramach systemu raportowania danych finansowych;
  • prowadzenie bieżącej ewidencji dokumentów finansowych przekazywanych do Kwestury;
  • pobieranie i rozliczanie zaliczek;
  • wypisywanie umów-zleceń z bezosobowego funduszu płac oraz kontrola jego wykorzystania;
  • prowadzenie ksiąg inwentarzowych środków trwałych i środków trwałych niskiej wartości oraz uzgadnianie ich stanu z Kwesturą.
  • przeprowadzanie okresowych i ciągłych inwentaryzacji składników majątkowych BG i filii oraz stała aktualizacja wydruków;
  • cechowanie środków trwałych nowo zakupionych;
  • sporządzanie protokołów likwidacji zużytych składników majątkowych BG i filii oraz protokołów zmiany miejsca użytkowania, w przypadku przekazywania ich do innych jednostek PŁ;
  • zakup odzieży ochronnej i obuwia roboczego oraz wydawanie pracownikom, zgodnie z zarządzeniem JM Rektora PŁ. Prowadzenie kart ewidencji wyposażenia w odzież ochronną. Rozliczanie ekwiwalentów za pranie odzieży ochronnej oraz za przedłużone jej użytkowanie;
  • wystawianie faktur wewnętrznych za usługi świadczone przez BG (introligatorskie, kserograficzne, sprowadzanie książek przez wypożyczalnię międzybiblioteczną, itp.);
  • wystawianie faktur VAT dla jednostek spoza Uczelni za usługi świadczone przez BG;
  • rejestrowanie wpływów Biblioteki Głównej;
  • i inne…

Wymagania:

  • wykształcenie: średnie
  • staż pracy: min. 4 lata
  • znajomość języka angielskiego w stopniu podstawowym,
  • bardzo dobra znajomość obsługi komputera i urządzeń biurowych: np.: kserograf, skaner,…
  • bardzo dobra obsługa pakietu MS Office, zwłaszcza excel
  • umiejętność pracy w zespole
  • komunikatywność
  • wysoka kultura osobista

Oczekiwania:

  • umiejętność obsługi systemów księgowych, np. VEMA
  • doświadczenie w korzystaniu z systemów Elektronicznego Zarządzania Dokumentami,

Wymagane dokumenty:

  • CV,
  • list motywacyjny,
  • podpisana klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy w Politechnice Łódzkiej - załącznik 1 (Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy) ,
  • zgoda Kandydata/Pracownika na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z art. 7 RODO) - załącznik 2 (Zgoda na przetwarzanie danych).

Termin składania dokumentów :

Oferty należy składać do dnia 19 sierpnia 2022 r. do godziny 12:00.

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Informujemy również, iż nie zwracamy złożonych ofert.

Miejsce składania dokumentów:

  • elektronicznie wysyłając na adres:lib@adm.p.lodz.pl
  • osobiście w Biurze Biblioteki Politechniki Łódzkiej, Łódź, ul. Wólczańska 223, budynek B22, p. 412 w godz. 8 – 14.00.