Data dodania 02.07.2024 - 13:31

Otwarty konkurs na udział w realizacji projektu „Nowe biopolimerowe nanonośniki radioizotopów do teranostyki czerniaka, otrzymywane za pomocą techniki radiacyjnej” finansowanego w ramach programu OPUS-25 Narodowego Centrum Nauki

Kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Piotr Ulański

Liczba stypendiów: 1

Nazwa stanowiska: Doktorant/ka-Stypendysta/ka w Międzyresortowym Instytucie Techniki Radiacyjnej Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej

Nazwa jednostki: Politechnika Łódzka, Wydział Chemiczny, Międzyresortowy Instytut Techniki Radiacyjnej

Celem konkursu jest wyłonienie osoby, która będzie zaangażowana w badania w ramach projektu „Nowe biopolimerowe nanonośniki radioizotopów do teranostyki czerniaka, otrzymywane za pomocą techniki radiacyjnej” Realizowanego na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej.

Wymagania:

• ukończone studia wyższe (II-stopnia) z zakresu nanotechnologii lub dziedzin pokrewnych,
  • dobra znajomość i zainteresowania naukowe w obszarze chemii radiacyjnej oraz chemii polimerów
  • znajomość metod pomiarowych i ich zastosowania do analizy właściwości polimerów ze szczególnym uwzględnieniem technik opartych na rozpraszaniu światła,
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, co najmniej na poziomie B2,
  • umiejętność pracy w grupie, silna motywacja i entuzjazm do prowadzenia badań naukowych i dalszego rozwoju naukowego, kreatywność, samodzielność w planowaniu i prowadzeniu eksperymentów.

Mile widziany będzie co najmniej 4 miesięczny staż badawczy poza uczelnią.

Opis zadań:

Zastosowanie osiągnieć nanotechnologii w onkologii staje się rzeczywistością, co wiąże się z nowymi nadziejami dla pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe. W związku z tym nadal istnieje duże zapotrzebowanie na nowe nanomateriały, które będą w stanie diagnozować nowotwory czy dostarczać leki lub inne związki biologicznie czynne dokładnie w chore miejsca w organizmie, zmniejszając w ten sposób szkodliwe skutki uboczne.

Celem projektu jest opracowanie uniwersalnej nanoplatformy do dostarczania leków, którą można relatywnie łatwo dostosowywać do konkretnej potrzeby (tj. danej choroby lub sposobu działania - leczenia lub diagnozowania). W oparciu o opracowane uniwersalne zaproponowany w Projekcie nanosystem wzbogacać będzie można o różne leki lub terapeutyczne/diagnostyczne radioizotopy i z wykorzystaniem odpowiednich „kotwic molekularnych” kierować go specyficznie do komórek nowotworów, np. czerniaka.

W ramach realizacji projektu Doktorant-Stypendysta (k/m) będzie prowadził badania naukowe związane z opracowaniem i optymalizacją warunków syntezy nanożeli polimerowych z wybranych polimerów naturalnych. Do zadań Doktoranta-Stypendysty (k/m) będzie należała optymalizacja warunków reakcji syntezy nanożeli polimerowych oraz ich funkcjonalizacji. Doktorant–Stypendysta (k/m) będzie również zobowiązany do przygotowywania na podstawie wyników przeprowadzonych badań raportów cząstkowych oraz publikacji naukowych. Doktorant–Stypendysta (k/m) będzie otrzymywał stypendium w okresie realizacji projektu.

Dodatkowe informacje:

Konkurs ma charakter otwarty. Procedura rekrutacji odbywa się w oparciu o postanowienia „Regulaminu przyznawania stypendiów w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” (Załącznik do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.).

Komisja konkursowa, po przeprowadzeniu wstępnej selekcji kandydatów oraz wyłonieniu kandydatów spełniających wymagania formalne, przeprowadzi z kandydatami rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się po zamknięciu terminu składania aplikacji. Kandydaci zostaną indywidualne poinformowani o wynikach pierwszego etapu rekrutacji oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych.

Wymagane dokumenty:

• list motywacyjny,
  • życiorys (z podanym adresem e-mail), zawierający informacje o dotychczasowych osiągnięciach naukowych i wyróżnieniach wynikających z dotychczas prowadzonych badań (w tym przede wszystkim wyszczególnienie publikacji w czasopismach naukowych, wystąpień konferencyjnych, udziału w projektach badawczych, stażach, szkoleniach oraz inne wyróżnienia działalności badawczo-naukowej),
  • odpis dyplomu magisterskiego/dokument poświadczający ukończenie studiów II-stopnia,
  • kopie certyfikatów oraz innych dokumentów potwierdzających znajomość języków obcych,
  • oświadczenie o gotowości rozpoczęcia realizacji zadań w Projekcie najpóźniej od dnia 1 października 2024 r.,
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych według poniższego wzoru:

„Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych\zawartych w niniejszej dokumentacji dla celów postępowania konkursowego w ramach otwartego konkursu na udział w realizacji projektu „Nowe biopolimerowe nanonośniki radioizotopów do teranostyki czerniaka, otrzymywane za pomocą techniki radiacyjnej” w ramach studiów w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej, ul. Żeromskiego 116, 90-924 Łódź”

Zgłoszenia oraz ewentualne dodatkowe pytania w sprawie rekrutacji prosimy kierować na adres: piotr.ulanski@p.lodz.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 14.07.2024 r