Data dodania 29.09.2023 - 12:25

Doktorant/ka w International Centre for Research on Innovative Bio-based Materials (ICRI-BioM)

Nazwa jednostki:  Politechnika Łódzka; International Centre for Research on Innovative Bio-based Materials  – Łódź,

Nazwa stanowiska:  Doktorant

Wymagania:

Poszukujemy zmotywowanego i entuzjastycznego doktoranta na okres 3 lat w Międzynarodowym Centrum Badań Innowacyjnych Biomateriałów (ICRI-BioM) Politechniki Łódzkiej.

Stanowisko jest częścia projektu ” Hybrid ELectrosynthesis of Value-Added chemicals” HELVA, (Hybrydowa elektrosynteza chemikaliów o wartości dodanej (HELVA)), finansowanego przez NCN (Narodowe Centrum Nauki).
Kierownik projektu: dr  hab. Vignesh Kumaravel  (International Centre for Research on Innovative Bio-based Materials, Lodz University of Technology).

Współwykonawca odpowiedzialny za zadania badawcze: dr hab inż. Olga Marchut-Mikołajczyk, prof. uczelni

KRYTERIA KWALIFIKACJI:

•  Dowolna narodowość i płeć,
  •  Absolwent studiów magisterskich na kierunków: Chemia, Fizyka, Informatyka (lub kierunków pokrewnych),
  •  Status doktoranta na początku i w trakcie udziału w projekcie,
  •  Dobra praktyczna i teoretyczna znajomość periodycznych technik obliczeniowych,
  •  Praktyczna znajomość pakietów kwantowo-mechanicznych,
  •  Umiejętność obsługi sprzętu komputerowego,
  •  Duża zdolność do pracy i zapał do badań,
  •  Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Językiem roboczym jest angielski,
  •  Publikacje w recenzowanych czasopismach i staże zagraniczne będą traktowane jako dodatkowy atut,
  •  Wcześniejsze doświadczenie w obliczeniach teoretycznych będzie traktowane jako cenny atut.

Opis zadań

• Wieloskalowe modelowanie dróg metabolitycznych
  • Obliczenia dynamiki molekularnej (MD)
  • Obliczenia QM/MM

Typ konkursu NCN: M.ERA-NET
Termin składania ofert: 25 października 2023, 18:00
Forma składania ofert: dokumenty w formacie pdf przesłane emailem

Warunki zatrudnienia

OFERUJEMY

Wysokość stypendium (stypendium) wynosi 4000 zł brutto/miesiąc przez 3 lata. Aktywne środowisko i wysoce zmotywowana grupa.

WNIOSEK MUSI ZAWIERAĆ:

- krótki list motywacyjny (jedna strona) wyjaśniający, dlaczego jesteś zainteresowany stanowiskiem, twoje CV, w tym poprzednie projekty badawcze, doświadczenie zawodowe, cele zawodowe i pełna lista abstraktów konferencyjnych i / lub publikacji oraz kopie dyplomów i transkrypcji.

- zgoda na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z następującym oświadczeniem: Dla potrzeb procesu rekrutacji należy dołączyć oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacyjnych powinna zawierać następującą klauzulę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach niezbędnych do przeprowadzenia procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)."

JAK APLIKOWAĆ

Prosimy o załączenie aplikacji w języku angielskim w postaci pojedynczego pliku pdf (maks. 15 Mb) i przesłanie na adres: piotr.paneth@p.lodz.pl

Termin składania wniosków: 25 października 2023 r

Planowany termin zakończenia naboru: 01 listopad 2023 r

Planowany termin rozpoczęcia stypendium: listopad 2023 lub później w razie potrzeby.

DODATKOWE INFORMACJE

• Najlepsi kandydaci zostaną zaproszeni na około 30-minutową rozmowę kwalifikacyjną, która zostanie zorganizowana na platformie Microsoft Teams.
  • Konkurs może nie zostać rozstrzygnięty ze względu na brak kandydatów spełniających wymagania.
  • Od decyzji Komisji Rekrutacyjnej nie przysługuje odwołanie.
  • Stypendium przyznawane jest zgodnie z REGULAMINEM PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW NCN NA PROJEKTY BADAWCZE FINANSOWANE PRZEZ NCN.
  • Stypendium badawcze NCN można łączyć z innymi stypendiami i wynagrodzeniami finansowanymi ze środków NCN przyznanymi w ramach więcej niż jednego projektu badawczego, z zastrzeżeniem, że łączna kwota pobieranych stypendiów i wynagrodzeń nie może przekroczyć 5 000 zł miesięcznie.

PROJECT OVERVIEW
Hybrydowa elektrosynteza chemikaliów o wartości dodanej (HELVA)

Uzasadnienie: produkcja chemikaliów i materiałów na bazie węgla nadal opiera się na paliwach kopalnych i procesach energochłonnych/wysokoemisyjnych. HELVA proponuje alternatywne podejście wykorzystujące CO2 jako źródło węgla do realizacji złożonych tworzyw sztucznych niepetrochemicznych na bazie węgla zasilanych odnawialną energią elektryczną.

Cele: HELVA realizuje e-syntezę polihydrohialkanianów (PHA) z wychwyconego CO2 przy użyciu podejścia tandemowego, które łączy elektrolizę CO2 i biomodernizację mikrobiologiczną.

Będziemy dążyć do osiągnięcia tych celów poprzez postępy w projektowaniu katalizatorów, systemów i reaktorów, a także inżynierię mikrobów w celu promowania szlaków metabolicznych PHA. Naszym ostatecznym celem jest synteza PHA w stężeniach powyżej 50 g/L.

Potencjalne zastosowania: Realizacja zrównoważonych biodegradowalnych tworzyw sztucznych.

Wpływ i potencjalne korzyści: Proponowana technologia otworzyłaby ścieżkę dla zrównoważonej biologicznej produkcji niepetrochemicznych odnawialnych tworzyw sztucznych, łagodząc globalne emisje i ocieplenie.