Data dodania 17.11.2023 - 09:15
Kategorie aktualności

Specjalista w zakresie biotechnologii i mikrobiologii

Katedra Biotechnologii Środowiskowej (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności) ogłasza konkurs na udział w realizacji projektu „Opracowanie innowacyjnego sposobu żywienia cielaków poprawiającego efektywność produkcji” na stanowisku badawczym (adiunkt): specjalista w zakresie biotechnologii i mikrobiologii

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych.

Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

INSTYTUCJA: Politechnika Łódzka, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Katedra Biotechnologii Środowiskowej

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: specjalista w zakresie biotechnologii i mikrobiologii

DATA OGŁOSZENIA: 15.11.2023

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 15.12.2023

ZATRUDNIENIE: umowa na czas określony 1.01.2024 – 31.12.2024 na 0,7 etatu

Zakres obowiązków:

  • charakterystyka fizyko-chemiczna otrzymywanych preparatów paszowych,
  • kontrola bioprzywajalności komponetów pasz w sztucznym przewodzie pokarmowym
  • niezwłoczne informowanie Kierownika projektu o wszystkich zaistniałych nieprawidłowościach w trakcie realizacji Projektu lub zagrożeniu wystąpienia;
  • współpraca z pozostałymi członkami Personelu Projektu, w celu zapewnienia prawidłowej realizacji Projektu;
  • terminowe i zgodne z obowiązującymi przepisami prawa wykonywanie czynności ustalonych zakresem zadań i odpowiedzialności;
  • terminowe, w datach określonych przez Kierownika Projektu, pisemne raportowanie o postępach prowadzonych prac w formie sprawozdań merytorycznych z realizacji przydzielonych i wykonywanych zadań;

Wymagania wobec kandydata:

  • doktor nauk technicznych w zakresie biotechnologii,
  • doświadczenie w prowadzeniu prac w zakresie B+R minimum 3 lata w tym w szczególności:
    • komponowaniu kultur starterowych,
    • prowadzeniu procesów liofilizacji,
    • prowadzeniu oznaczeń mikrobiologicznych,
    • doświadczenie w laboratoryjnej symulacji procesów trawienia

Wykaz wymaganych dokumentów:

  1. życiorys (CV)
  2. odpisy/kopie dyplomów
  3. podpisana klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy w Politechnice Łódzkiej - załącznik 1
  4. zgoda Kandydata na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z art. 7 RODO) - załącznik 2.
  5. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie - załącznik 3.;

Miejsce, forma i termin składania dokumentów: Dokumenty należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy: marzena.trocinska@p.lodz.pl lub złożyć osobiście w Biurze Katedry Biotechnologii Środowiskowej do dnia 15.12.2023 r.

Ewentualne dodatkowe pytania w sprawie rekrutacji prosimy kierować na podany adres e-mail lub telefonicznie: +42 631 34 92.

Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami.