Data dodania 06.11.2023 - 12:16
Kategorie aktualności

Instytut Inżynierii Materiałowej ogłasza konkurs na udział w realizacji projektu CheMatSustain na stanowisku naukowo-technicznym: specjalista w zakresie materiomiki i transkryptomiki.

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych.

Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

INSTYTUCJA: Politechnika Łódzka, Wydział Mechaniczny, Instytut Inżynierii Materiałowej

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: Specjalista naukowo-techniczny

DATA OGŁOSZENIA: 06.11.2023

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 06.12.2023

ZATRUDNIENIE: umowa na czas określony, 0.35 etatu

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie hodowli wskazanych linii komórkowych;
  • przygotowanie próbek do badań oraz archiwizacja wyników badań;
  • określanie zmian w transkryptomie komórek;
  • analiza zmian w ekspresji genów;
  • nadzór nad aparaturą badawczą.

Wymagania wobec kandydata:

  • stopień doktora nauk technicznych w obszaru inżynierii materiałowej z udokumentowanym publikacjami doświadczeniem w zakresie biologii molekularnej (minimum dwie publikacje z listy filadelfijskie;
  • udokumentowana umiejętność prowadzenia hodowli komórkowych;
  • udokumentowana umiejętność posługiwania się technikami biologii molekularnej (izolacja RNA i DNA);
  • udokumentowana umiejętność posługiwania się technikami transkryptomiki (RT-PCR, mikromacierze);
  • dobra znajomość technik inżynierii materiałowej, szczególnie w odniesieniu do badania nanomateriałów;
  • przynajmniej dwie publikacje z listy filadelfijskie z zakresu transkryptomiki, inżynierii materiałowej i nanotechnologii;
  • indeks HIRSCHA zgodnie z bazą SCOPUS na poziomie nie mniejszym niż 5;
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1/B2.

Wykaz wymaganych dokumentów:

  1. życiorys (CV)
  2. odpisy/kopie dyplomów
  3. podpisana klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy w Politechnice Łódzkiej - załącznik 1
  4. zgoda Kandydata na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z art. 7 RODO) - załącznik 2.
  5. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie - załącznik 3.;

Miejsce, forma i termin składania dokumentów:

Dokumenty należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: inzynieria.materialowa@info.p.lodz.pl od dnia ukazania się ogłoszenia do dnia 05.12.2023r

Odpowiemy tylko na wybrane zgłoszenia. Złożonych dokumentów Uczelnia nie zwraca.

Przewidywany termin rozstrzygnięcia rekrutacji 7.12.2022 r.

Inne informacje:

Procedura rekrutacyjna ma dwustopniową formułę i będzie składać się z następujących etapów:

Etap 1 – ocena pisemnego wniosku.

Etap 2 – rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami Załączniki 1,2,3 Kwestionariusz, klauzula, zgoda RODO