Data dodania 26.01.2024 - 12:17

Stypendysta/ka NCN na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Liczba stanowisk: 1

Nazwa jednostki: Politechnika Łódzka, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Miasto: Łódź

Link do strony www jednostki: http://www.wipos.p.lodz.pl/

Typ konkursu NCN: OPUS

Grupa nauk: ST

Termin składania ofert: 2024-03-01 10:00

Forma składania ofert: e-mail

Wymagania:

1. Wiedza z zakresu prowadzenia procesów absorpcji i desorpcji w skali laboratoryjnej i/lub przemysłowej potwierdzona ukończonymi przedmiotami kierunkowymi (w ramach studiów S1/S2) i/lub ukończonymi kursami z niniejszej tematyki, dodatkowym atutem będzie praktyczne doświadczenie w prowadzeniu prac badawczych w obszarze absorpcji/desorpcji gazów.
  2. Umiejętność rysowania obiektów 2D/3D w programach CAD.
  3. Dodatkowym atutem będą praktyczne umiejętności w przygotowaniu oraz obróbce wydruków 3D.
  4. Znajomość analizy statystycznej będzie dodatkowym atutem.
  5. Znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż C1 (potwierdzona stosownym certyfikatem), dodatkowym atutem będzie znajomość języka czeskiego i/lub niemieckiego.
  6. Silna motywacja do pracy i chęć realizowania badań naukowych.
  7. Umiejętność pracy samodzielnej oraz w zespole.
  8. Kandydat musi posiadać status studenta lub doktoranta polskiej uczelni.
  9. Kandydat musi spełniać wymagania zawarte w:
  • „Regulaminie przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych” stanowiącym załącznik do uchwały Rady Narodowego Centrum Nauki nr 95/2020 z dnia 14 września 2020 r.,
  • „Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” będącym Załącznikiem do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.

Opis zadań:

W ramach realizacji zadań badawczych w projekcie NCN pt. „Kompleksowy opis absorpcji w aparatach ze złożem rotującym z użyciem trójwymiarowej obliczeniowej mechaniki płynów, badań wizualnych oraz eksperymentalnej analizy procesu wymiany masy” stypendysta będzie zobowiązany między innymi do:

• monitorowania wydruków 3D wypełnień obrotowych stosowanych w absorberach ze złożem obrotowym (RPB),
  • przygotowania geometrii, siatek, etc. do obliczeń numerycznych,
  • prowadzenia wstępnej fazy modelowania CFD procesu absorpcji,
  • prowadzenia badań procesu absorpcji CO2 w absorberze ze złożem obrotowym,
  • analizy/interpretacji wyników ww. badań,
  • regularnego prezentowania Kierownikowi Projektu postępów badań w formie kwartalnego pisemnego raportu.

Warunki zatrudnienia:

Wyłoniony Kandydat/ka, spełniający/a kryteria formalne zawarte w ww. Regulaminach NCN, będzie otrzymywał/a stypendium naukowe Narodowego Centrum Nauki wypłacane raz w miesiącu: od 15.03.2024 r. do 14.09.2024 r. w kwocie 2’100 PLN/miesiąc.

Wymagane dokumenty:

1. Życiorys, uwzględniający informacje o: wyróżnieniach/stypendiach/nagrodach, doświadczeniu naukowym (również zdobytym poza macierzystą jednostką naukową w kraju lub za granicą), warsztatach i szkoleniach naukowych – w tym przedmiotach obejmujących ćwiczenia laboratoryjne m.in. z podstawowych procesów inżynierii chemicznej – potwierdzające kompetencje do realizacji zadań w niniejszym projekcie badawczym wymienionych powyżej, udziale w poprzednich projektach badawczych, wykaz dotychczasowych publikacji i prezentacji konferencyjnych.
  2. Potwierdzenie statusu studenta polskiej uczelni.
  3. Osoby, które ukończyły studia S2/S1 - kopia dyplomu magisterskiego i/lub inżynierskiego.
  4. Załącznik 1 – „Kwestionariusz kandydata PŁ” (link poniżej).
  5. Załącznik 2 – „Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy” (link poniżej).
  6. Załącznik 3 – „Zgoda kandydata na przetwarzanie danych osobowych” (link poniżej).

Forma składania ofert:

Pocztą elektroniczną na adres andrzej.gorak@p.lodz.pl; wszystkie wymagane dokumenty/załączniki należy przesłać w formie plików PDF (łączna wielkość załączanych plików nie powinna przekroczyć 10 MB).

Kandydaci/tki, spełniający wymogi formalne oraz wymagania projektu, mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Informacje dotyczące ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane Kandydatom/ką pocztą elektroniczną.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Kierownik Projektu – prof. dr hab. inż. Andrzej Górak, e-mail: andrzej.gorak@p.lodz.pl