Data dodania 08.02.2022 - 14:12

Nazwa stanowiska:    Stypendysta/ka w projekcie Kompleksowy opis absorpcji w aparatach ze złożem rotującym z użyciem trójwymiarowej obliczeniowej mechaniki płynów, badań wizualnych oraz eksperymentalnej analizy procesu wymiany masy
Liczba stanowisk:    1
Nazwa jednostki:    Politechnika Łódzka, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska
Miasto:    Łódź
Link do strony www jednostki:    http://www.wipos.p.lodz.pl/

Wymagania:

1. tytuł magistra w dziedzinie: inżynierii chemicznej, inżynierii środowiska, technologii chemicznej, biotechnologii lub pokrewnych.
  2. kandydat powinien być doktorantem polskiej uczelni w jednej z ww. dziedzin lub pokrewnych.
  3. wiedza z zakresu prowadzenia procesów absorpcji i desorpcji w skali laboratoryjnej i/lub przemysłowe potwierdzona ukończonymi przedmiotami kierunkowymi (w ramach studiów S1/S2) i/lub ukończonymi kursami z niniejszej tematyki.
  4. autorstwo lub współautorstwo min. jednej publikacji w czasopiśmie umieszczonym w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych Ministra Edukacji i Nauki z dnia 1 grudnia 2021 r.
  5. znajomość metodyki modelowania numerycznego CFD będzie dodatkowym atutem.
  6. praktyczne umiejętności w przygotowaniu oraz obróbce żywicowych wydruków 3D będą dodatkowym atutem.
  7. znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż B2, dodatkowo mile widziana będzie znajomość języka czeskiego.
  8. kandydat musi spełniać wymagania zawarte w:
    1. „Regulaminie przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych” stanowiącym załącznik do uchwały Rady Narodowego Centrum Nauki nr 95/2020 z dnia 14 września 2020 r.,
    2. „Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” będącym Załącznikiem do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.

Opis zadań:
Doktorant wyłoniony w ramach niniejszego konkursu będzie uczestniczył w zadaniach naukowo-badawczych realizowanych w polsko-czeskim projekcie pt. „Kompleksowy opis absorpcji w aparatach ze złożem rotującym z użyciem trójwymiarowej obliczeniowej mechaniki płynów, badań wizualnych oraz eksperymentalnej analizy procesu wymiany masy ", kierowanym przez prof. dr hab. inż. Andrzeja Góraka.

Zadania przewidziane w ramach zakresu obowiązków Stypendysty/Studenta/Doktoranta, to m.in.:

1. prowadzenie kwerendy literaturowej z obszaru naukowego przewidzianego w projekcie.
  2. prowadzenie badań procesu absorpcji CO2 w absorberze ze złożem obrotowym.
  3. prowadzenie fizykochemicznych analiz laboratoryjnych cieczy i gazów wykorzystywanych w procesach absorpcji.
  4. modelowania numerycznego CFD procesu absorbcji w reaktorach z rotującym złożem (RPB).
  5. projektowania oraz wydruk 3D wypełnień obrotowych stosowanych w RPB.
  6. przygotowywanie publikacji naukowych zgodnie z wymogami docelowych czasopism naukowych.
  7. przygotowywanie raportów okresowych w języku polskim oraz angielskim.

Typ konkursu NCN:    OPUS
Grupa nauk:    ST
Termin składania ofert:    2022-03-09 10:00
Forma składania ofert:    e-mail

Warunki zatrudnienia
Wyłoniony Kandydat/ka będzie otrzymywał stypendium naukowe do 14.12.2024 r. – całkowita kwota na wynagrodzenie Stypendysty/ki przewidziana w budżecie projektu, wynosi 126’000 PLN.
Przewidywany termin rozpoczęcia stypendium: 15.03.2022 r.

Wymagane dokumenty:

• CV z danymi kontaktowymi, uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe, przede wszystkim:
    • doświadczenie naukowe zdobyte w kraju i/lub za granicą,
    • udział w projektach badawczych,
    • publikacje w wydawnictwach/czasopismach naukowych,
    • najważniejsze (max. 5) wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych,
    • warsztaty/szkolenia naukowe.
  • kopia dyplomu potwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego magistra.
  • 3potwierdzenie statusu doktoranta polskiej uczelni.
  • załącznik 1 – „Kwestionariusz kandydata PŁ”
  • załącznik 2 – „Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy”.
  • załącznik 3 – „Zgoda kandydata na przetwarzanie danych osobowych”.

Forma składania ofert:
Pocztą elektroniczną na adres andrzej.gorak@p.lodz.pl; wszystkie wymagane dokumenty/załączniki należy przesłać w formie plików PDF (łączna wielkość załączanych plików nie powinna przekroczyć 10 MB).

Wybrani Kandydaci/tki, spełniający wymogi formalne oraz wymagania projektu, mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Informacje dotyczące ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane Kandydatom/ką pocztą elektroniczną.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela kierownik projektu – prof. dr hab. inż. Andrzej Górak, e-mail: andrzej.gorak@p.lodz.pl