Data dodania
Kategorie aktualności

Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ z sukcesem aplikowało do programu Welcome to Poland, realizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej i pozyskało prawie 400 tys. zł na działania wspierające internacjonalizację uczelni. O dofinansowanie w NAWIE starało się aż 181 projektów, z czego do realizacji wybranych zostało zaledwie 39, w tym nasz politechniczny.


Image


- Celem projektu jest zwiększenie stopnia umiędzynarodowienia Politechniki Łódzkiej m.in. poprzez promocję PŁ jako atrakcyjnego miejsca do pracy, studiowania i prowadzenia badań przez zagranicznych studentów, doktorantów i kadrę akademicką. A także stworzenie obcokrajowcom przyjaznych warunków funkcjonowania i możliwości większej integracji w środowisku akademickim  - wyjaśnia Agnieszka Wierzbińska z Sekcji Mobilności Studenckiej CWM PŁ.

Image

Zespoły odpowiedzialne za realizację poszczególnych zadań przystępują już do pracy. Jednak cały projekt będzie realizowany do maja 2023 r.  - W tym czasie planowane są międzykulturowe spotkania integracyjne dla studentów i kadry Politechniki Łódzkiej. Powstanie kurs e-learningowy przygotowujący studentów zagranicznych, studiujących na pełen cykl studiów, do funkcjonowania w środowisku akademickim PŁ oraz filmy promocyjne, które posłużą do zagranicznej promocji oferty kształcenia Politechniki Łódzkiej na kanale YouTube i w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie - mówi Wierzbińska. Tak realizowana promocja zagraniczna ma zwiększyć rozpoznawalności PŁ na arenie międzynarodowej i wzmocnić prestiż uczelni.

Jednym z realizowanych zadań w projekcie, będzie kampania promocyjna studiów w Politechnice Łódzkiej przy współpracy z zagranicznymi blogerami i youtuberami, która przyczyni się do wykorzystania nowych narzędzi online w zagranicznej promocji oferty kształcenia. To pozwoli na dotarcie do szerszych grup docelowych.

- Dodatkowo, w ramach projektu, z myślą o anglojęzycznych studentach i wykładowcach, zostanie zapewniona dostępność do istotnych informacji o funkcjonowaniu uczelni w języku angielskim. Zostaną też zabezpieczone miejsca obsługi obcokrajowców w CWM, przed ryzykiem rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19 - dodaje Agnieszka Wierzbińska.

Jak zapowiadają pomysłodawcy, z programu Welcome TULbox 2.0. czyli „powitalnego zestawu PŁ”, skorzystają nie tylko potencjalni kandydaci na studia z docelowych, strategicznych krajów, ale też studenci zagraniczni studiujący w PŁ, pracujący obcokrajowcy oraz cała społeczność politechniczna.