Data dodania 26.04.2024 - 08:48

Politechnika Łódzka po raz kolejny przystąpiła do programu Legia Akademicka. Absolwenci LA, jako żołnierze rezerwy, mogą ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej w różnych formacjach i rodzajach Sił Zbrojnych RP.

Program szkolenia podoficerskiego skierowany jest do studentów, którzy ukończyli szkolenie podstawowe Legii Akademickiej organizowane przez WCR. Moduł podoficerski składa się z dwóch części: teoretycznej, podczas której słuchacze odbywają zajęcia prowadzone przez uczelnię oraz praktycznej odbywanej pod kierunkiem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi (zajęcia terenowe na poligonie wojskowym).

Zajęcia teoretyczne odbędą się w semestrze letnim. Przewidziane są trzy spotkania, dokładne daty będą podane w późniejszym terminie. Planowane są zajęcia zdalne, na platformie MS Teams/Zoom. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony Legia Akademicka. Zgłoszenia do programu należy dokonywać wypełniając wniosek, który należy wydrukować, podpisać i skan przesłać na adres: katarzyna.zykwinska@p.lodz.pl.

- Rekrutacja potrwa do 15.05.2024 r. Liczy się kolejność zgłoszeń. Planowane jest uruchomienie jednej grupy szkoleniowej, 15-osobowej. W przypadku dużej liczby chętnych istnieje możliwość wystąpienia do Ministerstwa o utworzenie dodatkowej grupy - informuje koordynatorka programu na PŁ, dr Katarzyna Żykwińska.

Do programu Legia Akademicka może przystąpić student studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, dowolnego roku studiów, który posiada obywatelstwo polskie i odbył szkolenie podstawowe w ramach Legii Akademickiej.

Uczestnikiem programu nie może być: doktorant, student studiujący poza granicami kraju, student nieposiadający obywatelstwa polskiego, przebywający na terenie Polski na podstawie zezwolenia na pobyt stały. W razie pytań prosimy o kontakt na adres: katarzyna.zykwinska@p.lodz.pl.

banerr newslettera PŁ