Data dodania 17.01.2024 - 10:27
Kategorie aktualności

Zapraszamy studentów Politechniki Łódzkiej do skorzystania z nowej możliwości kształcenia na semestrze letnim 2023/2024, przygotowanej przez uczelnie zrzeszone w European Consortium of Innovative Universities (ECIU).

Image

Na studentów, którzy pragną zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności w środowisku międzynarodowym, czeka 47 wyzwań i mikromodułów. Termin składania wniosków, w większości ofert upływa z końcem stycznia. Szczegółowe opisy są dostępne na stronie ECIU.

Mikromoduły i challenge są bardzo zróżnicowane tematycznie, mogą być prowadzone online, hybrydowo lub stacjonarnie na zasadzie krótkich wyjazdów. Każdy z nich ma przypisane punkty ECTS, które student może wykorzystać w swoim toku studiów, przy przedmiotach obieralnych lub dopisać ukończenie kursu do suplementu dyplomu.

W przypadku wyzwań do realizacji wybierane są rzeczywiste problemy, takie z którymi zmagają się określone społeczności. Do ich realizacji angażowane są zróżnicowane zespoły studentów, tak aby wspólnie opracowały możliwe rozwiązanie, ściśle współpracując z międzynarodowymi firmami, organizacjami i lokalnymi społecznościami.

Mikromoduły to krótkie kursy, których celem jest doskonalenie umiejętności, uzupełnianie wiedzy i poszerzanie perspektywy na różne tematy: od analizy danych miejskich po studia genderowe, kursy językowe i wiele innych.

Udział w wyzwaniach i mikromodułach to dobra okazja do rozwoju własnej sieci kontaktów oraz współpracy z przedstawicielami firm biznesowych, organizacji publicznych lub organizacji pozarządowych z różnych środowisk, a także z innymi studentami, wykładowcami i ekspertami.

Więcej informacji na stronie ECIU.