Do światowej czołówki uczelnia trafiła także, debiutując w tym roku w Celu 5. Równość płci, w którym zajęła wysoką pozycję w przedziale 301-400 (1361 sklasyfikowanych instytucji).
- Jest to potwierdzenie skuteczności działań podejmowanych w uczelni na rzecz zapewnienia równych szans dla kobiet i mężczyzn, zarówno wśród pracowników, jak i doktorantów oraz studentów. Od trzech lat PŁ z sukcesem realizuje Gender Equality Plan, który zakłada m.in. zapewnienie równowagi płci w przywództwie, podejmowaniu decyzji i w badaniach naukowych oraz równość płci w rekrutacji i rozwoju kariery – mówi rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik.
Wysokie miejsce w gronie ocenianych uczelni Politechnika Łódzka odnotowała także w Celu 9. Innowacyjność, przemysł, infrastruktura (301-400. miejsce na świecie i 3. w Polsce) oraz w Celu 17. Partnerstwa na rzecz celów (401-600 na świecie i 4. miejsce w Polsce).
PŁ startowała także w Celu 10. Mniej nierówności oraz Celu 3. Dobre zdrowie i jakość życia.
W zestawieniu ogólnym PŁ jest drugą najwyżej ocenioną uczelnią techniczną w kraju i została sklasyfikowana w przedziale 601-800 na świecie.
W rankingu oceniono 2 152 uczelnie, w klasyfikacji ogólnej znalazły się 1963, w tym 25 z Polski.