Data dodania 23.08.2022 - 13:10
Kategorie aktualności

Bibliotekarz (2 etaty) w Bibliotece Głównej Politechniki Łódzkiej

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

Instytucja: Politechnika Łódzka, Biblioteka Politechniki Łódzkiej

Miasto: Łódź

Stanowisko: Bibliotekarz

Miejsce pracy: Biblioteka Główna Politechniki Łódzkiej

Rodzaj umowy: zatrudnienie w pełnym etacie na czas określony do końca września 2023 r., z możliwością kontynuacji zatrudnienia

Data ogłoszenia: 25.08.2022 r.

Termin składania ofert: 05.09.2022 r. do godziny 13:00.

Link do strony BPŁ: http://bg.p.lodz.pl/

Planowany termin zatrudnienia: październik 2022r.

Zakres obowiązków będzie obejmował m. in.:

  • praca w wypożyczalni, czytelniach oraz wolnym dostępie;
  • udostępnianie materiałów bibliotecznych (wsparcie użytkowników w zakresie udostępniania, prowadzenie działalności informacyjnej, pomoc w korzystaniu ze zbiorów drukowanych i elektronicznych);
  • obsługa użytkowników z wykorzystaniem systemu bibliotecznego Symphony;
  • włączanie i porządkowanie zbiorów znajdujących się w obszarze wolnego dostępu, czytelniach oraz magazynach;
  • bieżąca realizacja zamówień na materiały biblioteczne (obsługa książkomatów);
  • konserwacja zbiorów;
  • udział przy selekcji oraz skontrach księgozbioru;
  • praca zmianowa, praca w soboty.

Wymagania:

  • wykształcenie: wyższe;
  • staż pracy: min. 3 lata;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym;
  • praktyczna znajomość systemu Windows i pakietu MS Office oraz obsługi urządzeń biurowych;
  • kultura osobista oraz komunikatywność;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • dyspozycyjność (praca w soboty, praca zmianowa).

Oczekiwania:

  • doświadczenie w pracy w bibliotece;
  • znajomość systemu bibliotecznego Symphony lub innego.

Wymagane dokumenty:

  • CV;
  • list motywacyjny;
  • kwestionariusz kandydata – załącznik 1;
  • podpisana klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy w Politechnice Łódzkiej – załącznik 2 (Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy);
  • zgoda Kandydata/Pracownika na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z art. 7 RODO) – załącznik 3 (Zgoda na przetwarzanie danych).

Termin składania dokumentów :

Oferty należy składać do dnia 5 września 2022 r. do godziny 13:00.

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Informujemy również, iż nie zwracamy złożonych ofert.

Miejsce składania dokumentów:

  • elektronicznie wysyłając na adres:lib@adm.p.lodz.pl;
  • lub osobiście w Biurze Biblioteki Politechniki Łódzkiej, Łódź, ul. Wólczańska 223, budynek B22, p. 412 w godz. 8 – 14.00.