Data dodania 06.12.2022 - 15:49

Specjalista ds. grantów i projektów w Centrum Obsługi Projektów

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

Miejsce pracy: Łódź

Opis stanowiska:

Praca na stanowisku polega na:

• przygotowywanie aplikacji projektowych w ramach konkursów finansowanych ze środków UE, Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwa Edukacji i Nauki w generatorach LSI, osf lub innych
  • nadzór oraz realizacja projektów finansowanych ze środków strukturalnych i krajowych
  • bieżący kontakt z opiekunami po stronie instytucji grantodawcy w zakresie uzgodnień finansowych/merytorycznych projektu
  • przygotowywanie wniosków o płatność i rozliczeń, wniosków o zmiany
  • komunikacja z instytucjami grantodawcami poprzez system SL2014
  • nadzór nad dokumentacją projektową związaną z realizacją projektu
  • kompleksowy nadzór nad realizacją i rozliczaniem projektów, w tym monitorowanie rzeczowej realizacji projektów i utrzymania wskaźników efektów w okresie trwałości
  • przeprowadzanie szkoleń/prezentacji wewnętrznych dotyczących możliwości aplikacyjnych

Wymagania

• wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym. Preferowane wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku: ekonomia, administracja, prawo, europeistyka, zarządzanie.
  • doświadczenie w aplikowaniu (zarządzaniu i rozliczaniu) do NCN, MEiN (lub MNiSW), NCBR, RPO w zakresie przygotowania studiów wykonalności i/lub wniosków aplikacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem projektów badawczych;
  • przygotowywanie harmonogramów i/lub budżetu projektu i/lub analizy finansowej - dodatkowym atutem będą dokumenty potwierdzające to doświadczenie (referencje, studia podyplomowe lub certyfikaty uwierzytelniające kompetencje analityczne i księgowe, np. uprawnienia samodzielnej księgowej, itp.)
  • przygotowywanie harmonogramów i/lub budżetu projektu i/lub analizy finansowej, potwierdzone referencjami od podmiotów aplikujących z podaniem danych kontaktowych do osób mogących potwierdzić doświadczenie; studia podyplomowe lub certyfikaty potwierdzające kompetencje analityczne i księgowe, np. uprawnienia samodzielnej księgowej, itp.;
  • minimum 3-letnie, udokumentowane doświadczenie zawodowe, w tym przynajmniej 2-letnie na stanowiskach związanych ze składaniem aplikacji projektowych o finansowanie projektów UE i krajowych;
  • znajomość regulacji krajowych i unijnych w zakresie realizacji projektów współfinansowanych ze środków europejskich i krajowych;
  • znajomość prawa zamówień publicznych;
  • biegła obsługa pakietu Office;
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Oferujemy:

• stabilna praca w dynamicznym zespole;
  • możliwość rozwoju zawodowego;
  • miła i przyjazna atmosfera;
  • zatrudnienie w wymiarze pełnego etatu na podstawie umowy o pracę;
  • atrakcyjne wynagrodzenie (4-6 tys. zł netto - uzależnione od doświadczenia i kwalifikacji).

Sposób, miejsce i termin składania aplikacji:
Dokumenty aplikacyjne należy przesłać w formie elektronicznej na adres: joanna.junak@p.lodz.pl lub papierowej (z dopiskiem dokumenty aplikacyjne) na adres: Centrum Obsługi Projektów Politechniki Łódzkiej, Budynek Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów - A33 IV piętro, 90-924 Łódź, ul. Żeromskiego 116, do dnia 5.01.2023 r.

Uwagi:

• Aplikacje, które wpłyną po określonym terminie nie będą rozpatrywane.
  • Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.
  • Osoby zakwalifikowane do kolejnego etapu rekrutacji zostaną o tym powiadomione e-mailowo lub telefonicznie.