Data dodania 22.12.2022 - 12:22

Specjalista inżynieryjno-techniczny / Specjalista badacz w dziedzinie obliczeniowej bio-chemii materiałowej w Międzynarodowym Centrum Badań Innowacyjnych Biomateriałów ICRI-BioM - Międzynarodowa Agenda Badawcza.

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

Wymagania, jakie musi spełnić kandydat:

Kandydaci powinni ukończyć studia magisterskie (Specjalista badacz) lub doktoranckie (Specjalista inżynieryjno - techniczy) w dziedzinie materiałoznawstwa, fizyki lub chemii nie dłużej niż 5 lat wcześniej. Oczekiwane umiejętności obejmują:

• umiejętności badawcze w jednej z dziedzin: chemii obliczeniowej i materiałoznawstwa/chemii materiałowej,
  • znajomość technik obliczeniowych i oprogramowania,
  • pożądana jest wiedza na temat pisania skryptów i programowania.

Warunki zatrudnienia:

• miesięczne wynagrodzenie brutto w przedziale 7500-9500 zł (plus 13 pensja) w zależności od posiadanych kwalifikacji i czasu pracy,
  • stanowisko w pełnym wymiarze czasu pracy (post-dok) lub zatrudnienie w połowie lub w pełnym wymiarze czasu pracy (badacz),
  • daty rozpoczęcia dostępne od styczeń 2023 r.,
  • umowa do końca 2023 roku (z możliwym przedłużeniem),
  • pełne publiczne ubezpieczenie zdrowotne i świetne środowisko badawcze na Politechnice Łódzkiej.

Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:

Badania teoretyczne systemów interesujących grupy badawcze Centrum (szczegóły w https://icri-biom.p.lodz.pl)

Lista wymaganych dokumentów:

• wniosek o zatrudnienie do Rektora Politechniki Łódzkiej; • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej (załącznik nr 1.1), klauzula o ochronie danych osobowych (załącznik 1.2) oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych (załącznik 1.3) wszystkie dostępne w Microsoft Word;
  • kopie dyplomów;
  • list motywacyjny;
  • CV (do 3 stron), które powinno zawierać: listę publikacji i głównych wystąpień konferencyjnych, listę projektów badawczych, w które kandydat był zaangażowany, potencjalne doświadczenie w przygotowywaniu wniosków grantowych i doświadczenie we współpracy akademicko-przemysłowej, dane kontaktowe do dwóch recenzentów i inne kluczowe osiągnięcia;
  • oświadczenie z badań (do 2 stron).

Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesłanie wymaganych dokumentów do 22 stycznia 2023 r. w formacie pdf pocztą elektroniczną.

E-mail powinien mieć temat – "Computational Chemistry".

Dokumenty należy przesłać do prof. dr hab. inż. Piotra Panetha Dyrektora ds. Organizacji nauki w Międzynarodowym Centrum Badań Innowacyjnych Biomateriałów (ICRI-BioM) na adres e-mail: piotr.paneth@p.lodz.pl

Przewidywany termin ogłoszenia decyzji: 31 stycznia 2023 r.

ICRI-BioM to Międzynarodowa Agenda Badawcza, powołana w ramach Politechniki Łódzkiej w ramach Programu MAB PLUS Fundacji na rzecz Nauki Polskiej we współpracy z Max Planck Institute for Polymer Research w Mainz. Ma na celu stworzenie doskonałej jednostki naukowej, która skupia się na łączeniu chemii polimerów z inżynierią biosystemów molekularnych eksperymentalnie i przy pomocy nauk obliczeniowych. Oczekuje się, że współpraca i synergia między tymi grupami, lokalnym środowiskiem naukowym oraz współpraca międzynarodowa doprowadzą do przełomowych badań w naukach podstawowych i stosowanych.