Data dodania 09.02.2022 - 10:03
Kategorie aktualności

Instytut Technologii Polimerów i Barwników szuka pracownika na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych

Załącznik nr 1
do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”

Adiunkt w grupie pracowników badawczych, Instytut Technologii Polimerów i Barwników

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

Wymagania naukowe i zawodowe:
Kandydaci muszą mieć tytuł doktora w zakresie materiałów polimerowych lub obszarze pokrewnym, uzyskany nie później niż 7 lat przed terminem składania wniosków, wykazać się wiedzą w zakresie syntezy materiałów polimerowych, posiadać doświadczenie odnoszące się do pracy w warunkach wrażliwych na powietrze i wilgoć oraz posiadać zróżnicowaną, praktyczną wiedzę i doświadczenie w zakresie standardowych technik używanych do charakteryzowania polimerów (GPC, NMR, UV-Vis, DLS). Doświadczenie w syntezie organicznej, chemii materiałów i biomateriałów można uznać za dodatkowy atut.

Oczekiwania:
Bardzo dobra organizacja oraz samodzielność i silna motywacja do pracy,
Wysokie umiejętności interpersonalne pozwalające na efektywną pracę zespołową,
Dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań oraz umiejętność dostosowania się do procedur,
Umiejętność poszukiwania, analizy informacji,
Umiejętność przygotowywania raportów badawczych,
Wysokie umiejętności komunikacyjne.

Warunki pracy:
Stanowisko w pełnym wymiarze godzin na okres 18 miesięcy z możliwością przedłużenia do 36 miesięcy; nie może być krótszy niż 6 miesięcy.
Wynagrodzenie: około 7 600 zł (wynagrodzenie brutto; w okresie zatrudnienia kandydat nie może otrzymywać żadnego innego wynagrodzenia na podstawie umowy o pracę, w tym wynagrodzenia od pracodawców zagranicznych).
Przewidywany termin rozpoczęcia pracy 01 kwietnia 2022 r.

Oferujemy:
Korzystne warunki socjalne,
Politechnika Łódzka może zaoferować pomoc w zakwaterowaniu,
Lokalizację w centrum miasta z łatwym dojazdem i parkingiem służbowym,
Pracę w miłej atmosferze.

Zakres obowiązków:
Oferowane stanowisko związane jest z realizowanym w międzynarodowym zespole interdyscyplinarnym projekcie (OPUS-LAP), pt. „Antyutleniające, elektroaktywne i biobójcze samoprzylegające materiały opatrunkowe”.
Projekt ten będzie wymagał prowadzenia intensywnych prac laboratoryjnych, obejmujących projektowanie, syntezę i analizę nowych funkcjonalnych kopolimerów, żeli polimerowych i wzajemnie przenikających się sieci polimerowych. Do otrzymywania zaprojektowanych materiałów stosowana będzie polimeryzacja rodnikowa z odwracalną dezaktywacją (RDRP) lub polimeryzacja wolnorodnikowa (FRP). Syntetyzowane materiały polimerowe będą wykorzystywane jako składniki opatrunków, stosowanych na rany przewlekłe w przypadku poważnych urazów skóry, które aktywnie wspomagają proces gojenia.
Obowiązki: Kandydat będzie prowadził prace eksperymentalne w zakresie syntezy i charakteryzacji otrzymanych polimerów, a także będzie przygotowywał odpowiednie raporty z prowadzonych badań i publikacje naukowe. Stanowisko to wiąże się z pracą ze studentami.

Prace naukowo-badawcze prowadzone w Instytucie Technologii Polimerów i Barwników koncentrują się wokół szeroko pojętych zagadnień związanych z podstawami chemii i technologii polimerów, prowadzeniem przemysłowych procesów wytwarzania, przetwórstwa i recyklingu polimerów, badaniami ich właściwości użytkowych decydujących o zastosowaniach w wielu dziedzinach przemysłu. Realizowane przez Instytut prace dotyczą opracowania technologii nowych materiałów polimerowych, elastomerów, plastomerów, kompozytów i nanokompozytów polimerowych. Instytut prowadzi także działalność badawczą i dydaktyczną w unikatowej w skali kraju technologii barwników.

Wykaz wymaganych dokumentów:
1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;
2)    Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
3)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
4)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
5)    kopia aktu nadania stopnia naukowego doktora
6)    autoreferat opisujący dotychczasową działalność naukową.

Wszystkie dokumenty prosimy przesyłać na adres: joanna.pietrasik@p.lodz.pl; lub Politechnika Łódzka, Wydział Chemiczny, Instytut Technologii Polimerów
i Barwników, Stefanowskiego 16, 90-537 Łódź do dnia 10.03.2022 r. Liczy się data wpływu dokumentów do Instytutu. Proszę załączyć adnotację: OPUS-LAP, Pietrasik.
Kandydaci będą mogli dokonać odbioru złożonych przez siebie dokumentów związanych z konkursem przez okres 30 dni od daty zakończenia konkursu.

Proces oceny przebiega dwuetapowo. Pierwszy etap opiera się na analizie przesłanych dokumentów. Drugi to rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami.
Nazwisko wybranego kandydata zostanie ogłoszone jak najszybciej drogą mailową lub telefoniczną. Jeżeli wybrany kandydat nie zaakceptuje stanowiska, zostanie ono zaoferowane kolejnej osobie z listy rekrutacyjnej.

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: Marzec 2022 r.
W przypadku wysyłania dokumentów drogą tradycyjną, na kopercie należy umieścić adnotację „oferta kandydata do pracy OPUS-LAP, Pietrasik”.