Data dodania 24.02.2022 - 12:07

Międzynarodowe Centrum Badań Innowacyjnych Biomateriałów ICRI-BioM - Międzynarodowa Agenda Badawcza szuka pracownika na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych

Adiunkt w grupie pracowników badawczych

Międzynarodowe Centrum Badań Innowacyjnych Biomateriałów ICRI-BioM - Międzynarodowa Agenda Badawcza - grupa POLYBIOMAT (BioMaterials)

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

1.    Wymagania stawiane kandydatowi:
Posiadanie stopnia naukowego doktora (nie dłużej niż 5 lat) w dyscyplinie nauki: materiałoznawstwo, mikrobiologia, biotechnologia, biologia molekularna w dziedzinie nauk chemicznych.

Oczekiwane umiejętności obejmują:
Doświadczenie badawcze w zakresie materiałoznawstwa, syntezy biomateriałów i eksperymentów mikrobiologicznych.
Ekspertyza w zakresie technik analitycznych, takich jak UV-Vis, SEM, TEM, XRD i AFM.
Doświadczenie w testach biochemicznych i eksperymentach in vitro/in vivo.
Dodatkową zaletą jest wiedza na temat druku 3D, biodruku 4D oraz pasja do multidyscyplinarnych badań.

2.    Warunki pracy:
• Wynagrodzenie miesięczne brutto w przedziale 7500-9500 zł (plus 13 pensja) na podstawie kwalifikacji.
• Stanowisko na pełen etat
• Data rozpoczęcia od maja 2022 r.
• Kontrakt do końca 2023 roku (kontrakt na ok. 2 lata, z warunkowym odnowieniem).
• Pełne publiczne ubezpieczenie zdrowotne i wybitne środowisko badawcze na Politechnice Łódzkiej.

3. Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:

To stanowisko będzie obejmowało projekt badawczy dotyczący opracowania materiałów do implantów przeciwdrobnoustrojowych, gojenia ran i zastosowań związanych z regeneracją tkanki kostnej.

4.    Wykaz wymaganych dokumentów:
• Podanie o zatrudnienie do JM Rektora Politechniki Łódzkiej;
• Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
• Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
• Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
• Odpisy/kopie dyplomów;
• List motywacyjny z krótkim CV (do 3 stron z wykazem publikacji, prezentacjami konferencyjnymi, doświadczeniem w pisaniu grantów, współpracy branżowej, innymi kluczowymi osiągnięciami oraz dwoma referencjami);
• Oświadczenie badawcze (do 2 stron).

5. Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesłanie wymaganych dokumentów pocztą elektroniczną do 25 marca 2022 r. W e-mailu należy zamieścić temat - ,,POST DOCTORAL RESEARCHER in BioMaterials for POLYBIOMAT”.

6. Dokumenty należy przesłać do dr Vignesh Kumaravel, Senior Principal Investigator w ICRI-BioM na adres e-mail: vignesh.kumaravel@p.lodz.pl

7. Przewidywany termin ogłoszenia decyzji: 8 kwietnia 2022 r.

8.  ICRI-BioM to Międzynarodowa Agenda Badawcza, powołana w ramach Politechniki Łódzkiej w ramach Programu MAB PLUS Fundacji na rzecz Nauki Polskiej we współpracy z Max Planck Institute for Polymer Research w Mainz. Ma na celu stworzenie doskonałej jednostki naukowej, która skupia się na łączeniu chemii polimerów z inżynierią biosystemów molekularnych eksperymentalnie i przy pomocy nauk obliczeniowych. Oczekuje się, że współpraca i synergia między tymi grupami, lokalnym środowiskiem naukowym oraz współpraca międzynarodowa doprowadzą do przełomowych badań w naukach podstawowych i stosowanych.