Image
Marta Kopytowska
Data dodania 10.04.2024 - 10:30
Kategorie aktualności

Marta Kopytowska studiuje budownictwo. Od dziecka trenuje karate, ma za sobą starty w imprezach międzynarodowej rangi.  To pozwoliło jej dokładnie poznać, jakie mechanizmy stoją za ruchami człowieka i jak skomplikowana jest anatomia kończyn. W programie E2TOP postanowiła niekonwencjonalnie połączyć swoje zainteresowanie ruchem ciała z budownictwem, realizując projekt "Inteligentne węzły w konstrukcjach stalowych wykorzystujące ziemne położenie środka obrotu".

Image
Maciej Szulczewski, uczestnik E2top
Data dodania 21.03.2024 - 09:39
Kategorie aktualności

Maciej Szulczewski jest jednym z dwóch zwycięzców 2. edycji E2Top (równorzędną nagrodę – 6 000 zł, otrzymał także Wiktor Barańczak). Zajmował się konstruowaniem robota pneumatycznego do diagnostyki układu pokarmowego człowieka.

Image
Masza Góralczyk
Data dodania 07.03.2024 - 11:11
Kategorie aktualności

Masza Góralczyk uczestniczy w programie E2Top po raz drugi, sprawdzając właściwości termoczułych hydrożeli w relacji z lekami. Kontynuuje swoje badania pod kierunkiem prof. Marcina Kozaneckiego. Studiuje Advanced Biobased and Bioinspired Materials na IFE, ma wykształcenie muzyczne, interesuje się programowaniem i samodzielnie pisze kody potrzebne jej w analizie danych.

Image
Dawid Bernatowicz, E2Top
Data dodania 22.02.2024 - 08:34
Kategorie aktualności

Współczesny świat ciągle potrzebuje nowych technologii oczyszczania środowiska. Takim narzędziem mogą być hydrożele, które bada w projekcie „Wyłapane w sieci” Dawid Bernatowicz, uczestnik 2. edycji programu E2Top dla uzdolnionych studentów.

Image
Kornel Zawadzki E2 top
Data dodania 25.01.2024 - 10:58
Kategorie aktualności

Baranek czy byk? Pytanie może wydawać się osobliwe w odniesieniu do badań studenta automatyki i robotyki. Ale nie kiedy dodamy, że chodzi o kształt kierownic rowerowych. Ich aerodynamikę w programie E²TOP sprawdza Kornel Zawadzki, miłośnik jazdy na rowerze.

Image
Wiktor Barańczyk
Data dodania 17.01.2024 - 19:55

Wiktor Barańczyk po raz drugi uczestniczy w programie E2Top. Studiuje informatykę. Pasjonuje się sztuczną inteligencją, w szczególności widzeniem komputerowym, które skupia się na rozumieniu i analizie obrazów. Lubi gry komputerowe i sudoku.

Image
Konrad Stefaniak, E2top
Data dodania 04.01.2024 - 07:47
Kategorie aktualności

Kompromis między funkcjonalnością a troską o środowisko jest ważnym aspektem badań naukowych. Dotyczy to również masowo wykorzystywanych opakowań, których produkcja, użytkowanie oraz utylizacja są nie lada wyzwaniem. Próbuje je podjąć Konrad Stefaniak, student technologii chemicznej, uczestnik programu E2TOP.

Image
Agata Świetlik, wizytówka
Data dodania 20.12.2023 - 12:53
Kategorie aktualności

Giełda papierów wartościowych wiąże się z dużym ryzykiem, dlatego każde narzędzie poprawiające bezpieczeństwo jest na wagę złota. Wykorzystując sztuczną inteligencję, nad nowym rozwiązaniem pracuje Agata Świetlik, studentka II roku informatyki stosowanej na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.  Uczestniczka programu E2TOP realizuje indywidualny programu studiów. Jest wiceprzewodniczącą sekcji sztucznej inteligencji Koła Informatycznego Niepokoju.

Image
Anna Walczak, E2 top
Data dodania 07.12.2023 - 08:25
Kategorie aktualności

Trwa 2. edycja E2TOP, czyli Excellence in Engineering: Talents in Research with Opportunities Programme. Daje on możliwość indywidualnego rozwoju uzdolnionym studentom PŁ, którzy pod opieką mentora realizują swój projekt badawczy. W kolejnych rozmowach będziemy prezentować uczestników E2TOP. Pierwszą bohaterką jest Anna Walczak, studentka kierunku automatyka i sterowanie robotów, projektująca ineraktywną biżuterię.