21|11|2024

Newsletter Politechniki Łódzkiej 3.03.2023

Newsletter PŁ - nie przegap niczego ważnego!

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu na Europejskie Drzewo Roku. Z końcem lutego zakończyło się głosowanie. Czy Dąb Fabrykant rosnący w kampusie PŁ wygra? Wierzymy, że tak będzie.

Podsumowanie wszystkich form zbiórek pieniędzy prowadzonych przez sztab WOŚP przy PŁ, okazało się wielkim sukcesem organizatorów i wolontariuszy. W tym roku zebrano rekordową kwotę 506 tys. zł, to prawie o 200 tys. zł więcej niż w poprzednim roku.

W ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji na PŁ otwarto biuro Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB Łódź, które jest kolejnym punktem informacyjnym w kraju.

Naukowcy z PŁ pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami. W Instytucie Maszyn Przepływowych na Wydziale Mechanicznym  rozpoczęły się prace nad stworzeniem konstrukcji samolotu o napędzie hybrydowym, przeznaczonego dla przewozów regionalnych.

Politechnika Łódzka dba o wysoką jakość kształcenia. Trzy międzynarodowe certyfikaty: Chemistry Bachelor, Chemistry Euromaster i Chemical Technology Euromaster otrzymały dwa kierunki prowadzone na Wydziale Chemicznym. Kolejnym efektem potwierdzającym naszą dobrą widoczność w sieci jest awans PŁ w rankingu Webometrics.

Nasi naukowcy są doceniani za swoje osiągnięcia naukowe. Prof. Marcin Kamiński został laureatem nagrody Ministra Edukacji i Nauki. Senat PŁ podjął decyzję o zgłoszeniu kandydatury prof. Tomasza Kapitaniaka do nagrody  "małego Nobla" - Nagrody Heisiga.

Marzec będzie obfitować w wiele wydarzeń. Po raz pierwszy w PŁ organizowany jest Research Week (10-16.03). To będzie pięć dni dyskusji, wykładów, spotkań w laboratoriach i rozmów z ekspertami wspierającymi prace naukowców. Zapraszamy również (11.03) na kolejne spotkanie z cyklu "Zawód Naukowiec" oraz na Dzień Otwarty,14 marca, w Światowy Dzień Matematyki, na szereg atrakcyjnych zajęć, spotkań i debat, przygotowanych w kilku specjalnych strefach.


WYDARZENIA:

SUKCESY:

Zapraszamy Państwa do odwiedzania naszej strony internetowej www.p.lodz.pl, czytania Biuletynu Informacyjnego PŁ - Życie Uczelni i politechnicznego bloga, a także śledzenia naszych oficjalnych kont na portalach społecznościowych.